Esmaspäeva õhtuks selguvad naiste EMil veerandfinaalpaarid

Naiste EM: reedene päev segas vahegrupis kaarte

20.06.2015

Reedesed kohtumised naiste EMil Ungaris segasid üksjagu kaarte. E-vahegrupis kaotas liider Prantsusmaa ning Kreeka üllatas Tšehhit. Teises vahegrupis peetakse täna eelviimane voor ning selguma hakkab Leedu saatus.

Aga esmalt E-vahegrupist.

Prantsusmaa kaotas turniiri konarlikult alustanud Türgile 56:66 (33:30). Türgi võitis viimase veerandi 22:12, vabaviskeid tabasid nad 23/21 prantslannade 18/13 vastu. Lara Sanders tõi Türgi kasuks 23 punkti, Sandrine Gruda kaotajaile 16+13lp.

Montenegro võitis Valgevenet 77:72 (33:31), lauas oli Balkani väikeriik parem 50-38. Milica Jovanovic tõi 20+8lp, Jelena Levtšanka Valgene poolel 16+13lp.

Kreeka muutis tabeli veelgi segasemaks, võites Tšehhit 74:71 (43:48). Kreeka tabas paremini iga joone tagant ja joone seest. Styliani Kaltsidou sai kirja 20+7lp, teisel poolel Alena Hanušova 16+8lp.

Tabeliseis: Türgi, Prantsusmaa 3-1, Valgevene, Montenegro 2-2, Kreeka, Tšehhi 1-3. Viimases voorus kohtuvad Türgi-Tšehhi, Montenegro-Kreeka, Valgevene-Prantsusmaa.

F-vahegrupp

Nendest tulemustest oleme Basket.ee lugejaid juba informeerinud. Nagu teada, tegi asja oluliselt põnevamaks Leedu 78:74 võit Venemaa üle, kusjuures pea kõik statistilised näitajad olid leedulannadel venelannadest kehvemad. Kamile Nacickaite tõi Leedu parimana 19+5+3.

Serbia alistas Slovakkia 76:74 ning Hispaania Horvaatia 95:52. Tabeliseis: Hispaania 3-0, Venemaa, Serbia 2-1, Slovakkia, Leedu 1-2, Horvaatia 0-3.

Täna kohtuvad Leedu-Horvaatia, Venemaa-Slovakkia ja Serbia-Hispaania. Esmaspäeval 22. juunil kohtuvad viimases voorus Slovakkia-Horvaatia, Hispaania-Venemaa ning Serbia-Leedu.

Ses grupis pole kindlat midagi peale Hispaania edasipääsu esimesena – paistab nii. Allpool peaks Leedul jätkuma võimalusi heidelda neljanda koha ehk veerandfinaali pääsu eest.

NB! Viasatsport Baltic kannab täna üle kahte kohtumist: kell 16.25 algusega Leedu-Horvaatia vastasseisu ning kell 19 algavat kohtumist Serbia ja Tšehhi vahel.