Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Renato Lindmets

Euroopa Mängud: Eesti 3x3 koondis vandus Kreekale alla

23.06.2015

Eesti võimalused Bakuus I Euroopa Mängudel 3x3 korvpallis alagrupist edasi saada said tagasilöögi, sest esimeses ja ainsas tänases kohtumises kaotati tugevale Kreekale 16:19. Eesti jäi vastasele füüsiliselt alla ja väsis lõpus.

Vastastel tuli väljakule Hispaania kõrgliiga tsenter Giorgios Bogris (210 cm) ning kaks Ateena AEK mängumeest, Eestil Siim Raudla, Martin Dorbek ja Renato Lindmets. Ardi Oja tuli vahetusest. Kuni seisuni 6:6 (Lindmets) püsis mäng tasakaalus.

 

7:8 seisul tabas kreeklaste lauapõrkega kaugvise (7:10) ning olgu et mõni aeg hiljem tabas Ardi Oja omakorda lauapõrkega kahepunktiviske (13:14), läks seejärel hoogu Leonidas Kaselakis, kes tabas kaks kaugviset järjest (13:17). Sisusliselt see otsustas. Eesti meeskondlik mäng lagunes ning mehed näisid väsinud. Rasked ja ka mitmed vabad visked ei tabanud, mis oleks mängu tagasi toonud.

 

Nagu ütlesid mängu kommentaatorid ERR Sport otseülekandes, siis lisaks meeskondliku mängu kadumisele ja väsimusele oli liikumisi suhteliselt vähe. Veelö tähendati, et algul tsooni väga efektiivselt tegutsenud Lindmetsa panus jäi teisel mängupoolel oluliselt kasinamaks – eks vastane nägi tema tegutsemise läbi.

 

Lindmets tõi Kreeka vastu 8 punkti, Dorbek 6, Oja 2, kreeklastestele tõi Kaselakis 11 p. Selle kohta statistikat ei ole, kuid mängupildi järgi tundus, et Kreeka võitis laua ca 20-12. Ka tegi Eesti üsna palju valesööte. Eesti visketabavus oli 38 %, Kreekal 41 %.

 

Homme kohtub Eesti alagrupimängudes võistluste ühe favoriidi - Serbia ning samuti tugeva Itaalia võistkonnaga. Kuna need mängud ei peeta peaväljakul, siis otseülekanne nendest puudub. Ainsaks võimaluseks ekraanile tagasi pääseda on tulla alagrupis kahe parema sekka, kes pääsevad neljapäeval edasi playoff-kohtumisi mängima. Võistluste finaalid peetakse reedel.   

 

Võistluste avamängus Kreeka ja Hollandi naiste vahel pääses platsile ka Rauno Peerandi, kes koos Jegor Mitrofanskiga on üks kahest võistlusi vilistavast Eesti kohtunikust. 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents