Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Martin Dorbek, Venemaa mängu edukamaid, kuid lõpus ka õnnetumaid...

Teeb haiget: Eesti kaotas 1/8-finaalis punktiga Venemaale (lisatud videointervjuu Dorbekuga)

25.06.2015

Eesti 3x3 korvpallikoondis oli Euroopa mängudel Bakuus lähedal üllatusvõidule, kui turniiri ühe soosiku Venemaa vastu juhiti enamuse mängust. Tegemist oli playoff-kohtumisega, mille võitja pääses kaheksa parema hulka.

Martin Dorbek, Renato Lindmets, Ardi Oja ja Siim Raudla võitlesid kätte 15:10 eduseisu, kuid võitu ikkagi ei tulnud. Venemaa jõudis viigini seisul 16:16, loetud sekundid enne lõppu särasid tablool numbrid 18:18.

 

Pall oli aga vastaste käes, kes koos lõpuvilega vormistasid võidu 19:18, vahendas Delfi Sport. Sellele eelneval rünnakul, 11 sekundit enne lõpuvilet ei tabanud Martin Dorbeku vise. Andrei Kanõgini vise tabas aga siis, kui tabloo näitas 00:00...

 

Vaata videointervjuud Martin Dorbekuga SIIT.

 

Eesti tabas ses kohtumises paremini – 47 vs 36 %, kuid silma torkab protokollis vabavisetest saadud punktide vahekord – Venemaal on see 6, Eestil 1. Dorbek ja Raudla tõid kuus silma, Lindmets neli ja Oja kaks.

 

Venemaa läks kohtumisele kindla soosikuna, sest B alagrupis võitsid nad kõik kolm mängu. Eesti pidi alagrupis leppima kahe napi ja ühe kindla kaotusega. Eesti meeskond jäigi Bakuus võiduta, ehkki mänguliselt oldi igati arvestataval tasemel. Kreekale kaotati 16:19, alagrupi võitnud Serbiale 17:18, Itaaliale 11:21 ja Venemaale 18:19.

 

Samas kerkis Venemaa kohtumise eel teatav lootus, sest esiteks on Venemaa koosseis erinevalt mitmest alagrupikaaslasest lühem (lisaks ka vanem) ning teiseks polnud Venemaa alagrupp kindlasti nii tugev kui Eesti oma. Nagu mäng näitas, oli tegu võrdsete vastastega, kuid Venemaa oli lõpus kindlam ning kasutas oma võimaluse ära.

 

Venemaa kohtub veerandfinaalis Rumeenia-Tšehhi mängu võitjaga, Eesti neliku jaoks on turniir lõppenud.

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents