Ramirent Škoda PAF Alexela G4S REFLEKS
Peasponsor
Sandrine Gruda, prantslannade liider

Hispaania ja Prantsusmaa raskustega poolfinaali

26.06.2015

Ungaris peetavatel naiste korvpalli Euroopa meistrivõistlustel pääsesid üsna oodatult poolfinaali Hispaania ja Prantsusmaa. Kuid teel sinna ootas neid eeldatust oluliselt tõsisem ja närvilisem tööpäev.

Poolfinaalis kohtuvad nüüd need naiskonnad homme omavahel kuna täna kell 19 kohtuvad esimeses poolfinaalis Valgevene ja Serbia. Nagu teada, säilib Riod de Janeiro olümpialootus ka EMi viiendal, nii on ses konkurentsis veel ka Venemaa, Montenegro, Türgi ja Leedu.

 

Aga järjekorras. Tiitlikaitsja Hispaania üle noatera poolfinaali, kui Montenegrost saadi veerandfinaalis jagu 75:74. Pea kogu mäng kulges hispaanlannade dikteerimisel, ent Montenegro suutis viimasel veerandajal välja tulla kümnepunktilisest kaotusseisust ja viimased viis minutit olid tõeline närvide mäng, kus tehnilise vea teenisid ka mõlema naiskonna peatreenerid. Võitja sai selgeks alles viimastel sekunditel, vahendas Postimees.

 

Montenegro tabas paremini – 46 vs 39 %, kuid Hispaania oli lauas üle 43-30. Võitjatele tõi Alba Torrens 28 punkti, Anna Cruz ja Astou Ndour lisasid kumbki 12 punkti. Montenegro resultatiivseimana viskas Angelica Danielle Robinson 23 punkti, Jelena Skerovic lisas 11+5+6.

 

*       *       *

Prantsusmaa oli heitlikult esinenud Venemaa vastu suursoosik, sestap oli napp paremus 77:74 Venemaa kohta tubli saavutus. Hispaania lõpuponnisus kujunes närvesöövaks ning kui venelannad poleks Irina Ossipova ebasportliku vea läbi ise endale jalga tulistanud, mine tea mis oleks saanud.

 

Prantsusmaa juhtis 4.16 enne lõppu 69:59, kuid Epiphanny Prince’i kolmene 1.02 enne lõppu tõi Venemaa viigini 71:71. Kuni 22 sekundit enne lõppu tegi Ossipova ebasportliku vea, mis andis prantslannadele kaks lihtsat punkti, palli, uued vabavisked jne.

 

Statistika võib vahest valetada... Venemaa tabas 59 % Prantsusmaa 44 % vastu, sh kolmesed 6st 5, kuid ei võitnud mängu. Prantsusmaa oli lauas parem 34-29, korvisöödud neile 21-16, pallikaotusi neil 9 Venemaa 16 vastu. Neist elementidest tuli vahe tasa.

 

Sabdrine Gruda oli taas prantslannade parim 23 punktiga, Endene Miyem tõi 18 ja Celine Dumerc 13+9 rs; teisel poolel E.Prince 31+5+5 ning natalja Vieru 11 p.

 

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

ÕIGE FÄNN | 22/23