Ramirent Škoda PAF Alexela G4S REFLEKS
Peasponsor
U18 koondise ettevalmistus muutub intensiivsemaks

Noormeeste U18 koondis kohtub kodus Rootsiga

26.06.2015

Noormeeste U18 B-divisjoni EM-finaalturniirini jääb alla kuu ning Eesti koondise ettevalmistus on muutumas intensiivsemaks. Laupäeval-pühapäeval kohtub koondis Kilingi-Nõmmel Rootsi eakaaslastega.

Koondis laagerdab Kilingi-Nõmmel jaanipäevast alates. Homme saab noormeeste esindust üle kuu aja näha ka võistlussituatsioonis, küllap see annab ka parema pildi meeskonna võimalustest, potentsiaalist ja hetke tasemest. Mai keskel Nordic Cupil oli koondis üsna poolikus koosseisus ning sooritus seal jättis õhku paraja küsimärgi.

 

Kilingi-Nõmme laagris on 13 noormeest: Norman Käbin, Robert Valge, Sander Viilup, Ken Kuber (KK Pärnu), Siim-Markus Post (KK HITO), Karl Joosep Lüüs (KK Viimsi), Kregor Hermet, Reni-Alvin Kuimet, Silver Suurorg, Ron-Arnar Pehka, Taavi Jurkatamm (kõik Audentese SK), Madis Soodla (KA Tallinna Kalev), Ivalo Pajumets (Rapla KK).

 

17 kutsutud kandidaadist on sedakorda puudu Tormi Niits (Salva/Rock), Karl Suurorg (Audentese SK), Artur Arhangelski (Loimaa Bisons) ja Arnold Mitt (Reggio Emilia). 210 cm pikkune Mitt on küll koondise radaril, kuid täna otsustavas seitsmendas Itaalia liiga finaalmängus võitu püüdev Reggio Emilia ei ole huvitatud eestlase osalemisest koondise ettevalmistuses ega tema minema laskmisest. Nende soov on näha Mitti suvel Itaalias, peagi mägedes toimuvas laagris, et valmistuda tulevaks hooajaks Itaalias.

 

„Nende poiste kohta, kes laagris on, ei saa midagi halba öelda. Töömeeleolu on kõrgel ja füüsiline toonus poistel üsna hea. Iseasi, et hetkel on ses koondises vaid kolm üle kahe meetrist mängijat. Ma ei taha eriti hädaldada sel teemal, kuid eks tuleb kõvasti nuputamist, kuidas selle koosseisuga suuta vastastele ohtlikuks saada. Aga pole midagi, teeme nendega, kes meil on,“ sõnas koondise peatreener Rait Käbin.

 

Ta jätkas: „Alles hommehommikusel treeningul teeme esimese taktikalise trenni. Tahan neis kahes treeningkohtumises panustada kaitsemängule, alustada põhiasjadest ja näha, kuidas mängijad need juhtnöörid kaitsemängu osas vastu võtavad. Teeme kaks mängu ära ja vaatame, mida on vaja parandada. See on esimene asi. Sealt edasi, järgmistes kontrollmängudes saame rohkem keskenduda ka ründemängule.“

 

U18 koondise peatreener on niisiis Rait Käbin, abitreener Olari Narits, abitreener-mänedžer Martin Rausberg, füsio Elo Heinaste. Koondis alustab EM turniiri Austrias 23. juulil, kestab see 2. augustini.

 

Ettevalmistus pärast Kilingi-Nõmmet jätkub laagriga 1.-5. 07 Pärnus, laagri ja kontrollmängudega Gruusiaga 8.-12. 07 Tallinnas ning Balti Matšiga 13.-15. 07 Ventspilsis. Veel 17.-19. 07 ollakse laagris Tallinnas ning 21.07 lennatakse Austriasse (pildil).

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

ÕIGE FÄNN | 22/23