Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Martin Paasoja

Universiaadikoondis sõitis Lõuna-Koreasse (intervjuu I.Visnapuuga)

01.07.2015

Eesti koondis asub homme teele Lõuna-Koreasse suveuniversiaadile, täna-eile peeti veel kaks võidukat kontrollmängu Läti U20 koondisega. Peatreener Indrek Visnapuu nägi Tallinnas mõnevõrra paremat mängupilti kui eelmisel nädalal Soomes.

Täna oli Eesti Lätist parem 71:68, viibides enamuse kohtumisest tagaajajarollis. Kuid nagu eilegi, tõi lõpuks positiivse skoori tabloole võitluslik tegutsemine, kohati üleväljapressing ning suhteliselt hea tabavus keskpositsioonilt. Lisaks mõne põhimängija individuaalsed lahendused otsustavatel minutitel nii eile kui täna.

 

Indrek Visnapuu, näib, et tänane ja eilne mäng olid suures plaanis üsna sarnase stsenaariumiga? Lõpp kuulus meile.

Lõppkokkuvõttes, ütleme jah. Täna oli küll Läti terve kohtumise jooksul dikteerivam pool, erinevalt eilsest, kus esimesel poolajal püsisime enamasti eduseisus. Rippusime täna Lätil küljes ning otsustavatel hetkedel suutsime raskest seisust välja tulla, leides endale sobivaid käike.

 

Võitluslikkust oli mõlemas mängus palju, see tegi kindlasti rõõmu. Aga üldine mängupilt oli mõlemas mängus küllalt sarnane, see on küll tõsi.

 

Nüüd, neli päeva enne universiaadi avamängu (laupäeval Angolaga – toim.), milline on meeskonna valmisolek? Mis tunde ja veendumuse need kaks mängu Tallinnas ja eelnevalt kaks mängu Helsingis sulle andsid?

Väga keeruline on turniiri eel ennast positsioneerida. Meil pole erilist aimu, mida need võistkonnad Qwangjus endast kujutavad, seega on raske prognoosida, millises seisus me võistlusolukorras oleme.

 

Kui aga enda tegemiste põhjal analüüsida, siis oleme selle lühikese ettevalmistuaja jooksul liikunud kindlasti tõusvas joones. Paranenud on meeskonna üksteisemõistmine ning nõudmistest saadakse täna kahtluseta paremini aru kui nädal tagasi.

 

Korraks koosseisu juurde. Lennukisse istub homme 11 mängijat, maha jäävad algselt projekti kaasatud Martin Jurtom ja Sten Olmre?

Nii on. Nad olid kaasatud peamiselt sparringuks. Üliõpilased nad ju pole. (Korraldajad nende mängijate staatust üliõpilasena heaks kiita ei saanud – toim.).

 

Pärast mänge soomlastega pidid tõdema, et jääme vastasest maha eeskätt agressiivsuse ja mängu intensiivsuse osas. Milline on pilt täna?

Enne mänge soomlastega tundus mulle treeningute põhjal, et suudame tegutseda piisava intensiivsusega, seetõttu tuli allajäämine selles osas mulle Soomes mõnevõrra üllatusena. See pisut ehmatas.

 

Nõudmiste selgitamine mängijatele pluss liikuva pildi vaatamine viis õnneks selleni, et hetkel mul sel teemal koondislastele ettheiteid ei ole.

 

Eilse mängu põhjal, ma väga vabandan, jäi mulje, et osa koondislasi ei ole neli päeva enne võistlust 100 ega 90 % vormis, vaid pigem 75 % või natuke rohkem.

Olgem ausad, meie ettevalmistus on kestnud vaid kümme päeva. Sportliku konditsiooni mõttes on raske selle ajaga midagi kaardinaalset saavutada, peame võtma olukorrast maksimumi. Selle ajaga oli minu peamiseks eesmärgiks panna paika ja viia ellu taktikalised plaanid ning teiseks saada see meeskond ühes rütmis hingama.

 

Olen nõus, et koondise mängijad on täna erinevas valmisolekus. Iga mängija peab ses osas endale otsa vaatama ja mõni võibolla ka tuhka pähe raputama. Kuid mida ma näen, on see, et mäng-mängult oleme saanud paremaks ja loodetavasti see tendents Qwangjus jätkub.

 

Pisut oli pärast mänge Soomes juttu ka madalast koosseisust ja pikkuse kompenseerimisest. Kuidas näed täna seda probleemi?

Ma näen, et rünakul saab meie olukord olema oluliselt lihtsam. Pigem on vastastel vaja kohaneda meie koosseisuga. Kaitses ja lauas loomulikult on see meile miinuseks, läheb raskeks. Kuidagi ja kuskilt peame me selle tasakaalu leidma.

 

Usun, et kohapeal, turniiri käigus, me peame igat vastast eraldi vahetult analüüsima ning sedakaudu leidma need käigud edukaks tegutsemiseks.

 

Kas ütled ka midagi eesmärkide kohta? Eesti kuulub kuuesesse alagruppi, kuid vastased on enamjaolt tundmatud...

Jään siin neutraalseks. Info vastaste kohta sisuliselt täna puudub. Osad koondised on üldse alagrupis üles andmata, sakslastel on kirjas samas kaheksa, hiinlastel 24 nime... Suures osas on see küll tundmatusse vette hüppamine.

 

Suurim eesmärk, mida mina tajun, on see, et kui me Koreast tagasi tuleme, siis rahvuskoondise peatreener Tiit Sokk soovib edasises koondise ettevalmistuses näha universiaadikoondisest võimalikult mitut mängijat. See on ainus reaalne eesmärk, mida oskan maha panna.

 

Küsitles Aldo Maksimov (EKL)

 

*       *       *

Koondisse kuuluvad universiaadil: Rain Koort, Mihkel Kirves, Martin Paasoja, Jaan Puidet, Rait-Riivo Laane, Aleksander Kaaberma, Maik-Kalev Kotsar, Janari Jõesaar, Martin Dorbek, Saimon Sutt, Heivo Parrol. Peatreener Indrek Visnapuu, treenerid Rauno Pehka ja Tarmo Kikerpill.

 

Universiaadil on Eesti meeskonna vastasteks alagrupis võõrustaja Lõuna-Korea, Saksamaa, Hiina, Angoola ja Mosambiik. XXVIII suveuniversiaad toimub Lõuna-Koreas Gwangjus 3.-14. juulini, Eesti peab esimese mängu laupäeval 4. juulil Angolaga.

 

Piltidel Janari Jõesaar ja Saimon Sutt.

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents