Maik-Kalev Kotsar

Universiaadikoondis loputas Mosambiiki

06.07.2015

Eesti korvpallikoondis pidas universiaadil Gwangjus teise kohtumise ning vastupidiselt eilsele vastase ülemängimisega probleeme ei tekkinud. Eesti alistas Mosambiigi 87:47.

Eile oli Eesti mäletatavasti kaotanud ise suurelt Saksamaale 40:70. Mosambiik omakorda jäi eile alla Hiinale 56:74.

Suur vahe tehti sisse kohe esimesel veerandajal, mille Eesti võitis 29:10. Pärast eilset halba visketabavust Saksamaa vastu pandi täna avaveerandil kolmeseid pea eksimatult – 6st 5 ja visketabavus väljakult avaveerandil 71 protsenti (10/14). Vastaste tugevus ja kaitse olid selgelt teist masti, vahendas Delfi Sport.

Poolaeg Eestile 52:26 ja võitjas mingit kahtlust polnud. Teisel poolajal kasvatati vahet veel 14 punkti võrra. Eesti oli parem lauas 53-40, korvisöödud 16-6, pallikaotusi meil 19, neil 24. Visked meile 44 vs 25 %, sh kolmesed täna 25st 8 ehk 32 %.

Eesti koondise edukamad olid täna: Maik Kalev Kotsar 19 p+12 lp+3 rs, Martin Dorbek 14+5+2, Janari Jõesaar 12+5 lp, Rait-Riivo Laane 12+3+3 (kolmesed 5/4), Saimon Sutt 10+6+2, Heivo Parrol 6+4 lp, Jaan Puidet 4+5+3.

Homme on Eesti koondisel puhkepäev ja siis ootavad ees mängud Hiina ja Lõuna-Koreaga.

Mõned teatamata tulemused veel eilsest: Prantsusmaa-Austraalia 71:45, Türgi-Šveits 68:61, Serbia-Tšiili 69:43, USA-Brasiilia 81:72, Montenegro-Mongoolia 98:54.