Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Madis Soodla, täna väljakul üks parimaid

Eesti U18 poisid kaotasid kordusmängu Gruusiale (Mitt liitub koondisega)

10.07.2015

U18 noormeeste koondise kontrollmängud Gruusiaga jäid Tallinnas üks-üks viiki. Kui eile suudeti lõpp enda kasuks kallutada, siis tänane mäng kaotati suuresti kolmanda veerandiga – lõppseis 67:82.

Mäng Audentese Spordihoone väikeses saalis algas juba 10.30. Ehk polnud mõned sellal veel ärganud... Kuid nagu klassikud ütlevad, mäng algas ka grusiinidele samal kellaaajal. Poolajaks juhtis Gruusia siiski vaid 40:39.

 

Murrang toimus kolmandal veerandil, mille mägede pojad võitsid 27:15. Seisult 54:53 (pärast Taavi Jurkatamme kaugviset)  läks Gruusia oma teed, tehes 14:0 vahespurdi...! Robert, Valge, Ron-Arnar Pehka, Siim-Markus Post, Tormi Niits jt ei tabanud kuue minuti jooksul ühtegi viset.

 

Neljandal veerandil mängu päästa ei õnnestunud – see läks Gruusiale 15:13 ja kogu mäng 82:67. Gruusia võitis laua 41-30 (eile 40-36 Eestile), korvisöödud 16-10 Eestile, pallikaotusi meil 12, Gruusial 15, kiirrünnakuid meil 9/7, külalistel 16/9.

 

Kahepunktivisked 52 vs 46 Gruusiale, kolmesed 34,5 vs 24 % Eestile, vabavisked Gruusial 72,4 % meie 36 % (!) vastu. Kui Gruusia tabas 29st vabaviskest 21, siis Eesti 14st 5.

 

Võitjate poolel tõi Giorgi Tsirikidze 19 p+6 lp, Vladimer Purtshkvanidze 11+20 lp+3 rs. Meil: Kregor Hermet 15 p (10/7), Taavi Jurkatamm 14 p, Robert Valge 11+3 rs (14/4), Madis Soodla 12+14 lp, Siim-Markus Post 7 p (10/3) ja Norman Käbin 6+5 rs.

 

„Ei läinud täna nii nagu me plaanisime,“ rõdes peatreener Rait Käbin. „Ei suutnud leida loogilisi lahendusi. Ise panime mööda ja vastased said kiirrünnakutest paraja vahe sisse. Ka jäime tõsiselt hätta maa-ala kaitsega, see lõi meid rütmist välja. Kui eile suutsime selle enam-vähem läbi närida ning ka võita, siis täna mitte.“

 

Ta jätkas: „Mees-mehe vastu me hätta ei jäänud. Ses mõttes olid head mängud, et saime kaks korda 30 minutit tegutseda maa-ala vastu - saime hea õppetunni. Jäänud on veel kolm mängu ja kolm treeningut, siis on minek.“

 

Käbin tõi välja veel ühe kaardi: „Seis on huvitav, arvestades, et lõpuks on selge ka see, et pärast Balti matši (13.-15. juuli, Ventspils) saame Itaaliast juurde ka Arnold Miti, kes sõidab seega EMile vaid paari trenni pealt...(asjaajamine ja kirjade saatmine Reggio Emilia klubiga Arnold Miti saamiseks EMile kestis pikalt – toim.). Ta jõuab meie viimasesse laagrisse – 17.-19. juuli Tallinnas, misjärel – 21. juulil sõidame Austriasse EMile.“

 

Võrus sündinud Arnold Mitt (207 cm) sai juunis 17-aastaseks ning kuulub alates eelmisest aastast Reggio Emilia noortesüsteemi, astudes jõudsalt ka täiskasvanute tiimi kandadele. Reggio Emilia juhtide jaoks on tegu olulise tulevikumehega. Kuuldavasti on noor mees teinud Itaalia tippklubi juures läbi tugeva arengu ning on kindlasti koondise jaoks vajalik mängija.

 

Käbin Mitist: „Omamoodi ülesanne on meil nüüd tema mängupilti sulandamine, kuid treenerina on see pigem meeldivaks väljakutseks. Mitilt ootan muidugi korvialust jõudu juurde, mida meil tänase seisuga vägagi vaja oleks. Kindlasti ootan temalt suurt panust lauavõistlusse, samuti et alt tuleks nn vormistamise punkte. Et tema kohalolek võtaks meie tagameestelt survet vähemaks ning et rohkem mängulisi olukordi tekiks ka korvi alt.“

 

 

 

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents