Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Oma silm on kuningas - Balti matš reedest pühapäevani

Viimane võimalus näha kodus „noori ilveseid“

14.07.2015

Reedest pühapäevani viib Eesti Korvpalliliit koos partneritega Tallinnas läbi U16 vanuseklassi Balti matši. See võib olla pikaks ajaks viimane võimalus näha üht meie lootustandvamat järelkasvu kodus mängimas, sest mitmed neist (poistest) on välismaale lahkumas, kuid see on esialgu saladus.

U16 on vanuseklass, millelt poiste osas ootame augustikuus head etteastet EMi B-divisjonis Sofias. Poiste koosseisu (treenerid Vaido Rego, Raido Rebane, Sixten Tomingas) on sageli esile tõstetud kui erakordselt balanssereritud kooslust, mida Eesti väikse kandepinna pealt harva saab kokku panna.

 

U16 näitsikud sel aastal välja ei lähe. Tüdrukud (treenerid Reet Rausberg, Marek Koitla) samas üllatasid Nordic Cupil hea resultaadiga: kolm võitu-kaks kaotust. Seega, tegu pole kaugeltki "kadunud aastakäiguga", vms. Aasta-pooleteise pärast on ehk U18 neidudel siit väärt järelkasv tulemas.

 

Poisid õigustasid kõrgendatud lootusi äsja Riias peetud kontrollkohtumistega: A-divisjoni kuuluvale Lätile avamäng kaotati 68:75 (Kullamäe 13, Kivi ja Raieste 12), teine võideti 68:62 (Raieste 14, Tass 12). Hea märk.

 

Viimases Kilingi-Nõmme laagris oli 18 noormeest, sh Itaaliast liitunud Hugo Erkmaa ja Kaspar Treier. Suurem seltskond jätkab kuni reedeni, milleks Vaido Rego valib tosin meest. Pärast Balti matši hakkab selguma ka koondis EMiks, mis toimub 6.-16. augustil Bulgaarias.

 

Tüdrukud tahavad tõenäoliselt jätkata Nordic Cup’il näidatud tõusvat joont. Noored on tublisti laagerdanud ning täis indu ennast ka palliplatsil teostada.

 

Reet Rausberg pärast Nordic Cupi: Muutsime rünnakujoonist ja minu arust see oli hea. Mäng muutus teravamaks ja mitmekülgsemaks. Julgeti vabadelt positsioonidelt peale visata ja ka visketabavus oli parem. Ka ei jäänud me pressinguga nii palju hätta kui talvel.“

 

*       *       *

Balti matš algab reedel Rootsi ja Läti koondiste kohtumistega (kell 13 ja 15), seejärel astub Eesti võitlema Leedu U16 järelkasvuga – kell 17 ja 19.

 

Laupäeval mängime Rootsi ning pühapäeval Lätiga. Turniir toimub Audentese Spordihoones.

 

Pildil: Kätrin Varik, koondislane Audentese SK-st

 

 

 

 

 

 

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents