Madis Soodla

U18 Balti matši teisel päeval tunnistati lätlaste paremust

14.07.2015

Eesti U18 noormeeste koondis võitles Ventspilsis Balti matšil aste kõrgemal ehk A-divisjoni kuuluva Lätiga võrdselt 36 minutit, kuid võttis lõpuks vastu 56:69 kaotuse.

Rait Käbini ja Olari Naritsa hoolealused kaotasid poolaja viiega, 28:33. Kolmandal veerandil läksid ohjad korraks kiiresti Läti kätte ning nad juhtisid 52:34. Kuid kolmanda veerandi lõpp kuulus Eestile, tuldi järele 44:53.

Viimasel veerandil oli Läti 4.30 enne lõppu ees 57:50 ning 3.39 enne lõppu vähendas Robert Valge (2+1) vahe 53:58-le. See jäi ka Eesti luigelauluks ning lõunaaber vormistas lõpusireeniks 13-punktise võidu.

Läti võitis laua koguni 63-34, korvisöödud 19-8, kuid pallikaotusi oli Lätil 19, meil vaid 7. Kahepunktivisked Lätile 45 vs 26 %, kolmesed Lätile 31 cs 29 %, vabavisked meile 59 vs 54 %.

Robert Valge tõi 17+4 lp (visked 14/6), Madis Soodla 9+7 lp (9/3), Taavi Jurkatamm 7+5 lp (10/2), Ron-Arnar Pehka ja Siim-Markus Post 6 p ning Norman Käbin 5 p.

*       *       *

Jaanus Levkoi ja Heino Rebase juhendatav U18 neidude koondis jäi eilsele etteastele Leeduga täna alla, kaotades samuti tugevale Lätile 38:57 (17:27). Seejuures, veel 27. minuti lõpus oli Läti eduseis vaid 37:31.Viimane veerand kuulus Lätile 16:7.

Läti võitis laua 57-47, korvisöödud 14-7, pallikaotusi oli meil 28 Läti 12 vastu. Tabavuse osas olid protsendid laias laastus võrdsed, vabaviskeid tabasid meie neidu siiski vaid 19st 9.

Arina Vlassenko tõi 11+4 lp, Kadri Uiga 9+5 lp, Sandra Reinvald ja Mariann Adelbert 5+7 lp ning Kai-Brith Kalda 4+8+2.

Homme kohtuvad meie esindused külalisesineja Türgiga. Saame näha, kuida skarastub teras. Kokkuvõtted treeneritelt pärast homset.