Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

Koostööleping korvpalli edendamiseks Viljandis

19.07.2015

Laupäeval, 18. juulil, vahetult enne Eesti-Taani korvpalli sõpruskohtumise algust kirjutavad Viljandi abilinnapea Ardo Agasild ja Eesti Korvpalliliidu president Jüri Ratas alla koostöölepingule.

Lepingu eesmärgiks on korvpalli arendamine Viljandi linnas ja maakonnas, muutes seda noortele atraktiivsemaks. Viljandi abilinnapea Ardo Agasilla sõnul on plaan koostöös Korvpalliliiduga rajada lasteaedadesse minikorvpalliplatsid, samuti korrastada juba olemasolevaid platse ja rajada uusi.

 

„Spordikoolis õppis kevadel korvpalli üle 90 noore mis on Viljandi kohta üle aastate hea näitaja. See annab alust optimismiks ja näitab, et korvpall on Viljandis tõusuteel,“ selgitas Agasild. Tema sõnul võiks lähiaastatel meeste korvpalli teise liigaga taas liituda mõni Viljandi võistkond, et pakkuda siinsetele noortele mängijatele väljundit.

 

Korpvalliliidu president Jüri Ratas tähendas: „On suur rõõm, et Viljandi linna juhid on tulnud kaasa ideedega korvpallialase tegevuse edendamiseks. Viljandi on korvpallikaardil läbi ajaloo Eesti jaoks oluline punkt ning vahepealsete aastate kaldumine valgeks laiguks sel kaardil oli äärmiselt kahetsusväärne.“

 

Ratas lisas: „Ka rahvuskoondise mängud mullu ja sel täna on hea tahte märk, et korvpalli Viljandis populariseerida, tuua siinsele rahvale lähemale. Kindlasti loodab EKL sedagi, et Viljandi võistkond algatuseks läbi teise liiga jõuaks aastate jooksul võimalikult kõrgele liigatasemele. Eeldused ja loogika toetavad seda mõtet.“

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents