Ramirent Škoda PAF Alexela G4S REFLEKS
Peasponsor
Kadri-Ann Lass

Kadri-Ann Lass USA-sse minekust, ülikooli tasemest ja tulevikust

22.07.2015

Eesti noorema generatsiooni lootustandvaim naiskorvpallur Kadri-Ann Lass siirdub aastateks õppima ja mängima USAsse Duquesne University’sse. Lisaks uudisele loe reedel ka intervjuud, mille neiu andis enne kodumaalt lahkumist Basket.ee-le.

Kooli korvpallinaiskond mängib NCAA I Divisionis (kõrgeim liiga), Atlantic 10 konverentsis. Reitingult on kool praegu üleriigilises arvestuses 45. (esimeses divisionis on koole ~350). Rohkem infot selle kohta saab saab linkidelt: http://duq.edu/ ja http://www.goduquesne.com/.

 

Ülikool asub Pennsylvania osariigi läänepiiril, Pittsburghis. Linn ise on Tallinnast veidi väiksem ning rahvast elab ka vähem kui meie pealinnas, märkis Kadr-Ann oma esimeses Ameerika-blogi postituses.

 

Ta lisas: „Pittsburgh on ilus linn, veidi ameerikalik, kuid samas on seal midagi euroopalikku. Duquesne on ameerika mõistes keskmisest väheke väiksem kool (~10 000 õpilast). Kool asub Pittsburghi kesklinnast viie minuti pikkuse jalutuskäigu kaugusel.“

 

Reedeses Basket.ee intervjuus ütleb Kadri-Ann muu hulgas, et peamine, millest tal on tuliselt kahju, on see, et ta ei saa aidata Eesti koondist novembris algavas EM-kvalifikatsioonitsüklis. Kuid lias, et küllap tema aeg veel tuleb. "Oma tulevikku tahaks näha ikkagi Euroliiga tasemel."

 

Veel lisas Lass, et klubi treener näeb temas klubis põhiviisikumängijat.

 

Vaid 18-aastane Lass valiti treenerite ja ajakirjanike poolt viimase hooaja Eesti meistrivõistluste (NKML) Tähtede viisikusse. Ühtlasi valiti ta parimaks noormängijaks.

 

Lassi keskmised näitajad olid NKMLis 16,8 punkti, 11,6 lauapalli ning 1,8 korvisöötu.

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

ÕIGE FÄNN | 22/23