Ramirent Škoda PAF Alexela G4S REFLEKS
Peasponsor
Norman Käbin, täna Bulgaariaga üks võidu sepistajaid

Treener Narits võidust Bulgaaria üle

23.07.2015

Eesti U18 noormeeste korvpallikoondis alistas täna pärastlõunal teatavasti EMi B-divisjoni avamängus Austrias Onerwartis Bulgaaria 67:49, seejuures tehti suurem vahe sisse kolmandal veerandil, mis lõppes 58:39.

Õhtul leidis meeskonna treener Olari Narits aega väikeseks kokkuvõtteks. Ta kirjeldas: „Mehed alustasid kohe kaitses agressiivselt ja sealt saime lihtsaid korve. Võitsime initsatiivi enda kätte.“

 

Ta järkas: „Vahe oleks võinud olla poolajakski juba kindlam, aga eksisime täna lubamatult palju vabaviskejoonel ning ka keskpositsioonivisked jätsid soovida (34 %; see eest, tabasid hästi kolmesed – üle 38 % - toim.“

 

Lõpetuseks tähendas võistkonna peatreeneri Rait Käbini parem käsi: „Samas pilvedesse pole mõtet veel tõusta, sest homne vastane Poola on hoopis kõvemast puust meeskond.“

 

Eesti alagruppi kuuluvad lisaks Bulgaariale ja Poolale ka Albaania, Šveits ja Inglismaa. Täna võitis Šveits Albaaniat 70:51 ja Poola Inglismaad üle kivide-kändude 65:60.

 

Paar muud huvitavamat tulemust teistest gruppidest : B-grupis võitis Sloveenia lisaajal Belgiat 76:73 ja Valgevene Ungarit 70:62, C-grupis Rootsi Gruusiat 82:50 ning D-grupis Taani Makedooniat 76:54. Nende hulgas on meeskondi, kellega oleme sel kevad-suvel rida mänge pidanud.

 

Paar nopet ka statistikast: korvisöötude osas on Norman Käbin avapäeva järel esimene (8), vaheltlõigetes Käbin neljas (4), punkite skaalas Valge neljas (21) ning lauapallide kategoorias Taavi Jurkatamm üheksas (9).

 

Poolaga kohtutakase reedel hiljem, meie aja järgi kell 19. Mängude online statistikat saab jälgida - http://u18men.fibaeurope.com/enDivB/

 

Eesti koondise koosseu näeb kahes eelmises selle alalõigu uudises.

 

*       *       *

A-divisjoni EMilt Volosest (Kreeka)

 

Küll korvidevaeselt, aga väga põnevalt ning ka mõningate üllatustega algas täna U18 EMi A-divisjoni turniir Kreeka sadamalinnas Voloses, kus meie lähinaabritest osalevad Lätu, Leedu, Soome ja Venemaa. Kui Soome välja arvata, olid nad kõik ka täna võidukad.

 

A-grupis võitis Prantsusmaa Hispaaniat 64:58 ning Tšehhi Ukrainat 68:65 (kaotajate poolel Vitali Zotovilt kümme korvisöötu);

B-grupis alistas Läti vastaste ääre Milos Popovici 28 punkist hoolimata Montenegro 70:61 (Läti viimane veerand +11) ning Saksamaa Serbiat 65:56;

C-grupis lõi Venemaa Soomet 89:62 ning Türgi Itaaliat 49:48, olles suurelt parem lauas;

D-grupis alistas Leedu Bosnia & Hertsegoviina 73:50 ja Kreeka koduseinte toetusel ootamatult selgelt Horvaata 64:51 (Ivica Zubicit kaotajaile 18 lauapalli).

 

Läti võidus Montenegro vastu tegid kõige suuremat pahandust: Zigmars Raimo (203)- 16p+10lp, Verners Kohs (206) 18 p, Kristers Zoriks (190) 13+4 rs ja kompromissitu võitleja Renars Birkans (186) 9+4+6.

 

Seega, kui väike üldistus teha, siis mulluse EMi esikuuikust suutis täna võita vaid kaks koondist - tiitlikaitsja Türgi (kellele Eesti kaotas äsja Balti matšil vaid 7 punktiga) ning Kreeka. Mullune hõbe Serbia, pronks Horvaatia, viies Hispaania ning kuues Itaalia said sissejuhatuseks valusa kaotuse. Näib ühtaegu, et see EM kujuneb vägagipõnevaks ja tasavägiseks.

 

Pildil kreeklane Vasileios Charalampopoulos, kes juba aastast 2012 Panathinaikose hingekirjas - täna temalt serblased purustanud mängus 17 punkti.

 

Neid mänge näeb fibaeurope'i lehel youtube'i linkidelt ka otsepildis. Kui homseid mänge vaatamiseks youtube'ist soovitada, siis: 15.30 Türgi-Soome, 17.45 Venemaa-Itaalia ning 22.15 on ühtaegu platsil Leedu-Kreeka ning Läti-Serbia.

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

ÕIGE FÄNN | 22/23