Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Mariann Adelbert

Eesti U18 neiud põlesid A-divisjoni avamängus läbi

30.07.2015

U18 neidude EM A-divisjoni turniir algas Eesti jaoks Sloveenias suureskoorilise 37:66 kaotusega Hollandile. Eriti kahju oli kaotusest peatreener Jaanus Levkoil seepärast, et pidas just Madalmaade koondist alagrupist kõige jõukohasemaks vastaseks.

Esmakordselt A-divisjoni jõudnud Eesti alustas hästi. Sandra Reinvaldi kaugvise viis viiendal minutil Eesti juhtima 9:7. Holland elavnes, pani kaitses surve kehtima, meie tüdrukud enam üldse ei tabanud ning kehv periood teise veerandi lõpus – viis minutit punktita, viis Hollandi poolajaks puhkama 30:18 eduseisus.

 

Teine poolaeg muutust ei toonud. See kuulus 36:19 Hollandile ja "saun" oli käes. „Ma ei ütle midagi hullu kaitse kohta, pigem vastupidi,“ võttis peatreener Jaanus Levkoi kokku. „Aga kui me ei saa rünnakul korvi, ei saa isegi korvi alt vabalt positsioonilt sisse, siis ei saa ka endasugustega võrdselt mängida.“

 

Ta lisas: „Tüdrukud püüdsid, tahtsid, aga ma tooks märksõnadena välja individuaalse meisterlikkuse ja pingetaluvuse, mille osas me vastastele alla jääme. Järelikult meil ei ole selles koondises sedasorti mängijaid, kes seda taset välja kannataks.“

 

*       *       *

Laud jäi Hollandiga viiki 51-51, korvisöödud Hollandile 12-7, pallikaotusi meil 28, Hollandil 9. Kahepunktivisked 33 vs 29 % Hollandile, kolmesed 29 vs 20 % Hollandile ning vabavisked 65 vs 50 % Hollandile.

 

Mariann Adelbert tõi 8p+7lp+2rs,  31 minutit tegutsenud Kadri Uiga 7+6 lp (visked 13/3), Sandra Reinvald 7+6 lp, Kai-Brith Kalda 4+6 lp, enim ehk 34 minutit mänginud Annabel Aer 2+8 lp (7/1) ning Ege-Ly Viirmaa 3+5+2.

 

Nagu Levkoi tõi välja, tegid mitmed liidermängijad  vahest ühe oma karjääri kehvematest mängudest – Uiga sai kirja näiteks 9 pallikaotust , Darja Dikalenko 7.

 

„Võibolla olen mina neid mängijaid üle või alla kõrvetanud, aga kui ma ehitan mängu teatud liidritele ning nad läbi põlevad, siis on meil suuremat peeglit vaja.

Positiivne A-divisjoni puhul on muidugi see, et tüdrukud näevad, kuidas korvpalli mängitakse. Näiteks Horvaatia, kellega ülehomme kohtume, näitas sellist korvpalli, mis heal juhul oleks jõukohane meie naiste rahvuskoondisele...“

 

Reedel kell 15 kohtub Eesti Tšehhiga, kes täna kaotas Horvaatiale 66:78.

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents