Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Tiit Sokul mõtteainest puudust ei tule

Sokk: puudusi jagub, aga suutsime iseloomu näidata (lisatud Vene poole komm.)

02.08.2015

Koondise treenerid eesotsas Tiit Sokuga läksid tänasele mängule teadmisega, et koju jäid põhimeestest Kristjan Kangur ja Tanel Sokk ning hommikuse info baasil sai teatavaks ka Siim-Sander Vene eemalejäämine kõhuhäda tõttu.

Aga mitte sellest ei rääkinud me pärast teist kohtumist Venemaaga. Allajäämine 78:92 (eilne mäng 62:70) on tõsiasi, kuid püüame plussid-miinused siinkohal kokku panna.

 

Tiit, kas tänane mäng oli vist mõnevõrra eksperimentaalsem kui eile? Ka Martin Dorbek (eriti) ja Kristjan Kitsing teenisid rohkelt minuteid.

Osalt võib nii öelda küll. Oli vaja proovida teisi mehi, teisi asju, Siim oli rivist väljas jne.

 

Venemaa oli tugevam

Jah. Tasakesi kustutati meid ära. Aga see on loogiline ka selle kandi pealt, et nad on tulnud Montenegrost laagrist ja võimu täis. Nende füüsis on hetkel väga hea, sellega jäime kindlasti jänni, nii rünnakut kui kaitset silmas pidades.

 

Venemaa viskas muidugi suurepärase protsendiga. Vaadelgem kasvõi esimese poolaja numbrit - kolmesed neil 11st 8. Nii on meil võita ükskõik keda raske.

 

Lasime endale kohe alguses palju visata ja tegime palju pallikaotusi – avapoolajal 13, koku 23.

See avapoolaja nende 48 punkti polnudki nii kohutav kui esimese veerandi 25 punkti vast ehk kaheksa minutiga... Kaitses tegime selgelt kehvema partii kui eile. Edaspidi läks paremaks, aga täna me mängu päriselt tagasi ei saanud.

 

Tsooni, eriti esimesel poolajal, meil asja ei olnud. Alles teisel poolajal suutsime saada meeskondlikke korve ka perimeetri seest. Miks?

Eks peamiseks põhjuseks on ikkagi nende eesliini võimsus. Nad said vahetada viite pikka noort venda. Sealt vahe tuli suuresti.Ja kui venelane minema juba saab, on neid raske pidurdada.

 

Meie asi ongi sellistest mängudest õppida, kuidas leida vahendeid rünnakut mitmekesistada. Selle kallal tulebki töötada ja just sellejaoks taolised mängud ongi.

 

Tunda oli, et teine päev on jalgades. Väsimuse pealt tegime palju eksimusi, sündis palju praaki. Üks kuu rasket ettevalmistust on seljataga, edaspidi peaks mängulisuse osas paremaks minema.

 

Kõigi EM-vastaste eesliin nii võimas muidugi ei ole kui Venemaal

Jah, absoluutselt. Tšehhi ja võibolla veel mõni – seal on kindlasti vastas vanemaid, lühemaid  ja aeglasemaid kujusid ka, väiksemas valikus pealegi.

 

Aga meeskond ei andnud täna alla, nii nagu eilegi. Kas see oli positiivseim kogemus, mille siit kaasa võtate?

Ma arvan küll. Oli äärmiselt positiivne, et täna päris kehvast seisust tulime taas peaaegu mängu tagasi - korraks vist kuue punkti peale. See tõeliselt tegi rõõmu ja näitab meeskonna selgroogu.

Tolles seisus paar asja läks nässu ja võibolla olen ka ise süüdi, aga lõppeks on need ju treeningmängud, millest pigem õppida mitte kaotatut taga igatsema jääda.

 

Veidemani ketsiprobleem ja Vene kõhuhäda – nende asjade pärast me vist ei pea muretsema?

(naerab). Ei, ei pea.

 

Seltskond koondialasi, koduses Saku Suurhallis. Joosep Martinsoni foto

 

*       *       *

Jevgeni Pašutin, Venemaa koondise peatreener, rääkis: „Tänu Eesti koondisele ja olümpiavõitjale Tiit Sokule selle eest, et nad olid nõus need mängud pidama. Täna õnnestus meil märksa kvaliteetsem mäng, mehed tundsid ennast füüsiliselt palju paremini.Tegime ka pärast esimest kohtumist tööd oma vigade kallal. Just sellised mängud annavad infot ja üksteisemõistmist.“

 

Ta jätkas: „See, et mitte just väga palju polnud väljakul näha meie pikki, oli tingitud sellest, et kohtumise algul tabasid eestlaste pikad just kaugelt oma neli korda. Eesti pikad eelistasid eemalt pommitada. Meie edurivimeestel oli keeruline sel maal nendega toime tulla. Ebatavaline pilt. Usun, et järgmistes mängudes on meie pikkadel surem roll.“

 

Koondislane Semjon Antonov lisas omalt poolt: „Raske on mängida kahte mängu ühe ja sama sparringpartneriga. Eestlased näitavad kiiret korvpalli arvukate kaugvisetega kuna neil ei ole nominaalseid tsentreid. Nad hajutasid meie tsooni ja tekitasid perimeetri taha palju probleeme. Seetõttu polnud platsil ka eriti Patejevit ja Desjatnikovi.“

 

Antonov jätkas: „Teise matši kohta näitasime korralikku taset. Me ju alles taaskogunesime, otsime klappi väljakul ning treener proovib erinevaid variante.“

 

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents