Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Ege-Ly Viirmaa on kerkinud võistkonna suurimaks korvikütiks

Neiud kaotasid A-divisjonis täna Leedule

03.08.2015

Sloveenias Celjes peetaval kuni 18-aastaste neidude EMi A-divisjoni turniiril kaotas Eesti täna Leedule 44:67 (23:32). Seega, kaotus hakkas kindlamalt välja joonistuma kolmandal veerandil.

Eesti asus ses kohtumises 10:0 juhtima, kuid uimase stardi järel said leedulannad mängusabast kinni ja läksid veerandi lõpuks lausa ette - 16:14. Teine veerand Leedule juba 16:9.

 

Mängu võtmeks oli Eesti 28 pallikaotust Leedu 8 vastu. Eesti võitis laua 42-37, korvisöödud kuulusid Leedule 14-8. Kahepunktivisked Leedule 42 vs 31,4 %, kolmesed Eestile 40 vs 21 % (meil 10/4, millest Ege-Ly Viirmaa 4/3), vabavisked Eestile 71 vs 70 %.

 

Viirmaa tõi 15 p+4 lp+2 rs, Kadri Uiga 6+6+5, Kai-Brith Kalda 8+9 lp, Sandra Tael 3+5 lp, Annabel Aer 4+6+1. Uiga, Tartu Ülikooli meistrisarja naiskonna ning lootustega ka selle koondise liider on sel turniiril saanud kira keskmiselt vaid 5,5 p+5 lp+2 rs, tabavusega 27,3 %.

 

Homme kohtub Eesti kell 14 Poolaga (kes täna alistas Serbia 64:56) ning kolmapäeval Serbiaga. Siis saab selgeks, kas meie tee on B-divisjoni tagasi või mitte. Peatreener Jaanus Levkoi avaldas küll eile lootust, et võitlus pole veel kaotatud, kuid täna paistab nagu hakkaks sein vastu tulema.

 

"Hea algus, õudne lõpp - nii see oli," naeratas Levkoi mõrudalt. "Tegime mõned vahetused ja kohe tuli sealt miinus, sealt edasi läks meie mäng ümmarguseks. Ma midagi tüdrukutele suurt ette ei heida - oleme A-divisjoni lihtsalt nõrgemad. Ja Poola-Serbia vastu läheb küllap veel raskemaks."

 

Ta jätkas: "Märksõnad on samad - individuaalne meisterlikkus, otustavus, julgus, olukordade lahendamise kunst. Meie hetkelised oskused on väiksemad, aga ma ei ole pessimist. Mul on nüüd lademes videomaterjali, kuidas tüdrukute korvpalli tuleb mängida ja pealegi oli meil võistkonnas vaid neli 1997 ehk siis õige vanusega tüdrukut."

 

Levkoi tegi siiski viipe kogenumate aadressil: "Teatud juhtivad figuurid peaksid olema kindlamad ning mitte ise paanikasse sattuma. Näiteks Horvaatia vastu tegi Mariann Adelbert supermängu, täna oli ta null. Nende ettevalmisus ja häälestus mänguks - ehk siin on ka minu viga. Aga tuleb see tase üle alada ja lõpuni tublid olla. Tüdrukud igas tahes püüavad sada protsenti."

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa