Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Heigo Erm, FINFURi eest rassimas Tallinn Openil 2015

FINFUR võitis pääsme FIBA 3x3 maailmaturnee kvalifikatsioonile

03.08.2015

Laupäeval Tallinn Openil viienda kohaga leppima pidanud võistkond FINFUR võitis pühapäeval Riias toimunud turniiri ja sellega pääsme järgmisel laupäeval Šveitsis Luganos toimuvale FIBA 3x3 maailmaturnee kvalifikatsiooniturniirile.

Riias toimus sel nädalavahetusel 3x3 U18 Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsiooniturniir, mille raames toimus 16 võistkonnaga eliitturniir, kus osalesid võistkonnad Eestist, Lätist, Leedust, Rootsist ja Venemaalt.

 

Eestlased võitsid Riias alagrupi, veerandfinaalis Leedu meeskonda, poolfinaalis Läti võistkonda ning finaalis 13:12 skooriga samuti lätlasi. 

 

„Selles mõttes läks meil ikka hästi, et eelmisel päeval Tallinn Openil olime viiendad, kaotades hiljem võitnud leedulastele lisaajal ühe punktiga... Oli meeldiv vigade parandus,“ tähendas FINFURi pikim mängija Raido Ringmets.

 

FINFUR mängis Riias koosseisus Siim Raudla, Kiur Akenpärg, Raido Ringmets ja Heigo Erm. Maailmaturnee üks finaalturniir toimub 15.-16. oktoobril Abu Dhabis. "Loogika on selline, et Lugano võitja saab Word Tour'i etapile Lausanne' ja sealt võitja pääseb Abu Dhabisse," täpsustas Ringmets.

 

*       *       *

U18 kvalifikatsiooniturniiril Riias poistel õnne polnud. Alagrupis kaotati Ungarile 11:20, Lätile 18:20 ja Šveitsile 11:16. Kuna kõik said edasi, siis veerandfinaalis jäädi seejärel alla Prantsusmaale 11:21. Riias mängisid Kevin Kullekupp, Reijo Põllu, Ragnar Pruuns ja Toomas-Hendrik Tomberg. Stiilinäidet Eesti noorte mängust saab näha SIIT, alates 6:35:00. Kohal oli isegi Läti president!

 

PS! Muuseas, laupäeval Tallinn Openil viskas ennast keskjoonelt Prantsusmaale Eurobasketile Lille'i Kaido Saks. Nii et - Riiga ei kutsutud, aga Lille'i EMile sai ikka...!

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa