Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Kadri Uigalt täna lõpuks väärikas esitus

U18 neiud kaotasid Serbiale kahe silmaga

05.08.2015

U18 neidude EMi A-divisjonis jäi Eesti naiskond täna alumises vahegrupis alla Serbiale 53:55. Õnnetuseks suutis serblanna blokeerida Kadri Uiga viske meie viimasel rünnakul.

Hea mäng oli see Eesti poolt igal juhul, nõrki naiskondi pole veel vastu tulnudki... Aga Eesti juhtis poolajaks 33:27. Kuid kolmandal veerandil leidis Serbia viimaks võtme Eesti kaitse lahtiharutamiseks ning tegi 9:0 vahespurdi, asudes ise sündmusi dikteerima.

 

Viimase veerandi algul oli Serbia edu korraks 51:42, kuid järgneva pea seitsme minuti jooksul kogus Balkani naiskond vaid neli silma Eesti üheksa vastu. 1.47 enne lõppu tabas Sandra Reinvaldi vise seisuks 53:55 Eesti poolt vaadates ja selliseks paraku seis ka jäi. Viimasel Eesti rünnakul blokeeris Jovana Subasic Kadri Uiga viske - see otsustas mängu saatuse.

 

Laua võitis Eesti 45-44, korvisöödud Serbiale 11-9, pallikaotusi Serbial 17, meil 20. Kahepunktivisked 37 vs 33 % Serbiale, kolmesed 23 vs 19 % Eestile ning vv 88 vs 62 % meile (16/14). Samas, kui otsida kaotuse põhjusi protokollist, siis on näha, et Serbia sai 34 punkti korvialusest tsoonist.

 

Kadri Uiga avanes täna lõpuks - temalt 16 p+18 lp+5 rs+3 bl, Darja Dikalenko ja Ege-Ly Viirmaa tõid 7 silma, Sandra Tael 8, Sandra Reinvald 3+4 lp ja Mariann Adelbert 4+3 lp.

 

Kui mõne algviisikumängia visketabavus poleks täna alt vedanud, oleks võit üsna hästi maitsenud. Aga oleks oleks...

 

Mängu kommenteerima saime täna Kati Rausbergi, võistkonna abitreener-mänedžeri: „Oli tõesti vinge mäng täna. Tüdrukud pingutasid ja olid tublid, aga ju miskit jäi seal lõpus siiski puudu. Võimalik, et kohtuniku vile, et viga vilistada Uiga viskel!! Mis puutub aga mängukvaliteeti kui sellisesse, siis iga mänguga on pilt järjest paremaks läinud.“

 

Ta lisas: „Aga nüüd edasi alles kõige tähtsam mäng tuleb, reedel arvatavasti Horvaatia vastu – A-divisjoni püsimajäämise nimel. Kuigi üles pole midagi veel pandud, peaks meie arvutuste kohaselt vastas uuesti horvaadid olema.“

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa