Kaspar Treier tegutses kasulikult

Eesti lõi U16 EMi avamängus kindlalt Rootsit (täiendatud)

06.08.2015

Sofias algas U16 poiste EMi B-divisjoni turniir. Eest noored alistasid ilma kahtlusteta Rootsi 71:49 (36:31), korraks oli vahe ka 27-punktiline.

Eesti jäi algul kaotusseisu 4:6, kuid Kristian Kullamäe, Robin Kivi, Kaspar Treieri ja Ander Talu korvide järel pääses Eesti juhtima 19:9. Sealt edasi meil kriitilisi hetki enam ei tekkinud.

Kolmandal veerandil kasvas Eesti edu 52:26-le ja 60:33-le. Viimasel veerandil tekkis juba pingelangus või väike mõõn - neli minutit punktita, kuid päris lõpp vormistati ära soliidselt - lõplik paremus Rootsi üle 71:49. (Tänavune üldseis riikide vahel 3-1 Eestile).

Eesti oli lauas parem 44-39, korvisöödud meile 11-8, pallikaotusi Eestil 19, Rootsil 20. Kahepunktivisked Eesti kasuks 53 vs 32 %, kolmesed 32 vs 25 %, vabavisked 69 vs 50 %.

Eesti poolel sai 11 mängijat aega väljakul viibida vähemalt 9 minutit, kõige enam neist Matthias Tass 25 ja Kristian Kullamäe 24 minutit. Viimane tõi 12 punkti, Kaspar Treier 11+7 lp, Robin Kivi 11 ja Matthias Tass 10+7+4 bl. Vastaste resultatiivseim oli David Czeparowicz 12 silmaga. Kogu statistika on SIIN.

Treener Raido Rebane võttis pärast mängu kokku: "Poisid olid kaitses täna tublid, suutsid enne mängu kokkulepitust kinni pidada.

Rünnakul oli veidi probleeme maa-ala kaitse murdmisega, mida vastane kasutas enamiku mängust. Raskeks tegi kaitsemängu ka see, et vastased mängisid lühikese ja kiire kooseisuga.

Murekohaks oli liialt palju  rumalaid pallikaotusi, mis ei olnud tingitud  niivõrd vastaste heast kaitsemängust vaid enda kiirustamisest ja valedest otsustest. Headmeelt tegi see, et täna oli platsil võistkond, kõik toetasid toetasid ja innustasid kõik üksteist - seda tahaksime igas mängus ka edaspidi näha."

Õhtustes sama alagrupi kohtumistes läks kell 18.15 Island vastamisi Portugaliga (lõppes 52:66) ning kell 20.30 Makedoonia Ukrainaga (64:86).

Eesti vastaseks on homme kell 18.15 Ukraina - kohtuvad kaks suure võiduga alustanud meeskonda. Ukraina poolel tegid skoori: täpselt kahemeetrine Jaroslav Voitovitš 18 p+6 lp, 185 cm pikk Denis Klevzenjuk 18 p (seejuures vv 11/10), 191 pikk Anton Loginov 13 p, 182 pikk Vadim Kozak 11 ja kahemeetrine Andri Voinolovitš 8+13 lp. Ukraina võitis Makedoonia vastu laua koguni 56-36, tabavus oli keskmine.