Kullamäe tabas 12st viskest 9, sh eemalt 6st 4.

Eesti U16 poistele Sofiast teine veenev võit (lisatud komm.)

07.08.2015

Eesti kuni 16-aastaste korvpallikoondis sai Bulgaarias toimuval B-divisjoni EM-turniiril teise võidu, kui alistas Ukraina 95:64 (56:35) ja jätkab alagrupi liidrina.

Juba avaveerandil suure eduseisu haaranud eestlaste parim oli 24 punkti, kuue lauapalli ja viie resultatiivse sööduga Kristian Kullamäe. Sten Saaremäel sai kirja 12+3+5, Henri Sten Vainola 12+4 lp, Sander Raieste 11+5+4, Robin Kivi 10, Kaspar Treier 9+7 lp.

Kuigi laud oli avapoolajal võrdne, kujunes kahe võistkonna vahe tabavuses esimese 20 minuti jooksul eriti suureks – Eesti 62 % Ukraina 39 vastu. Kolmesed läksid meil 62 %-ga – 13/8. Kullamäe oli seks hetkeks toonud juba 17 punkti ning sai teisel poolajal rohkem puhata.

Kui kolmanda veerandi viimasel minutil lajatas Eric Schmalz kaugelt kolmese seisuks 71:47, oli mäng lõplikult tehtud. Õnneks, erinevalt eilsest, ei kaotatud ka viimasel veerandil keskendumist, võideti see 24:16 ja kogu mäng pluss 31 punktiga. Raudkindel paremus.

Laud kuulus lõpuks Eestile 47-37, korvisöödud 25-12, samas pallikaotusi oli meil 25 Ukraina 18 vastu (Kullamäe 5, Vainola ja Treier 4). Kahepunktivisked Eesti kasuks 55 vs 33 %, kolmesed 54 vs 21 %, vv 63 vs 52 %.

Koondise esitus treeneri Sixten Tomingase silme läbi: "Alguses saime kaitses tublisti hakkama ning õnneks tabasime viskeid väga hea protsendiga. Agresiivne kaitsemäng tekitas meile palju kiirrünnakuvõimalusi, kuid liigne rutakus põhjustas palju sundimatuid pallikaotusi.

Samuti tegi meie mängu tegi lihtsamaks ka see, et vastaste liider sai esimeste minutitega kolm kiiret viga ja esimesel poolajal rohkem ei mänginud. Kiire algedu uinutas meie keskendumist ja sellest tingituna said vastased lihtsaid korve. Aga võit siski veenev."

Vastastel tõid Deniss Bašurin ja Andri Voinalovitš 12 punkti. Eile Makedoonia vastu 18 punkti toonud Jaroslav Voitovitš ja Denis Klevzenjuk (kokku siis 36) said täna kahepeale protokolli kaheksa silma.

Eile sai Eesti 22 punktiga (71:49) jagu Rootsist. Laupäeval kohtutakse Portugali, pühapäeval Islandi ja esmaspäeval Makedooniaga. Pärast kaht mängupäeva on Eesti B-divisjonis esikohal visatud punktide osas (83), kolmeste kategoorias (43 %) ja blokeeritud visetes (7, millest Tass 4) ning kolmas korvisöötude skaalas (18).

Seejuures Eesti tänane vastane Ukraina sai eile Makedooniast jagu koguni 86:64. Tänases esimeses mängus alistas Rootsi 82:42 Islandi. Viimases tänases mängus on vastamisi Portugal ja Makedoonia. Kohtumine oli ääretult kinnine ja korvidevaena, Makedoonia võitis hoolimata viie mängija vigadega väljakukkumisest 51:40, mis tähendab, et Eestil ainsana on täisedu.

Algus on olnud muljetavaldav. Homne mäng Portugaliga algab kell 20.30.