Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Sandra Tael on saavutamas teatud stabiilsust

Neiud vajavad A-divisjoni püsimajäämiseks hädasti võitu

07.08.2015

Eesti neidude U18 koondis sai A-divisjoni turniiril Sloveenias täna teistkordselt Horvaatialt ja seda taaskord 15 punktiga. Kui avakohtumine alagrupis kaotati 49:64, siis täna 50:65.

Tagantjäreletarkusena võib öelda, et otsustavaks sai avaveerand, mille lõpupoole tabas Josipa Silov mitu kolmest, viies horvaadid 12 punktiga ette. Jämedalt võttes säilis sarnane edu kogu ülejäänud kohtumise jooksul. Horvaatia kaitse hoidis Eesti rünnaku ümmargusena (meie tabavus ka vaid 29 %), lisaks lasti meile protokolli panna vaid kolm korvisöötu.

 

Laud jäi viiki 42-42, korvisöödud niisiis 10-3 meie kahjuks, pallikaotusi Horvaatial 13 meie 16 vastu. Kahepunktivisked Horvaatia kasuks 49 vs 33 %, kolmesed 22 vs 13 vastasele ning vv Horvaatiale 87 vs 67 %.

 

Kadri Uiga tõi liidrina 18 p+13 lp, Sandra Tael 13+5 lp, Ege-Ly Viirmaa 8+6 lp, Annabel Aer 7 ning Mariann Adelbert 4+5 lp. Viimase puhul torkas siiski silma eriti kehv tabavus – 12st 1.

 

"Hullu midagi polnud. Nagu statistikagi näitab, meie numbrid on läinud mäng-mängult normaalsemaks, näiteks pallikaotustegi osas. Selge on lihtsalt see, et eks me natuke nõrgemad siin seltskonnas oleme. Sel peol käib natuke kõvem action: kiirus, kindlus ja olukordade lahendamine on teist masti. Kohal on ikkagi Euroopa TOP 16 tiimi. Ja see et me sattusime olulises mängus Horvaatia vastu, oli teatav ebaõnn - nemad lihtsalt on meist mõnevõrra paremad," rääkis Jaanus Levkoi.

 

Ta jätkas: "Algul, kaotus-kaotuse järel olid tüdrukud loomulikult õnnetud, aga nüüd, kui mängupilt ja kvaliteet on paranenud, nad enam niiväga ei põe, oma vigadest antakse endale kainelt aru ja võetakse omaks. On ka palju positiivseid hetki. Vigu on palju vähem ning olukordade mõistmine on oluliselt paremaks muutunud."

 

Eesti kohtub nüüd 13.-16. kohale mängudes esmalt laupäeval Iisraeli-Poola kohtumise kaotajaga. Selle mängu hilisõhtul võitis Levkoi eelduste vastaselt Iisrael 56:44, nii et meil tuleb uuesti astuda Poola vastu, kellega oli Eestil ilmselt seni õnnetuim mäng - 39:75.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa