Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Sergei Monja läheb EMile

FIBA tühistas sanktsioonid, Venemaa pääseb EM-ile

09.08.2015

Rahvusvaheline korvpalliliit (FIBA) tühistas Venemaale määratud sanktsioonid, mis tähendab, et rahvuskoondis saab osaleda septembris toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel, vahendab RIA Novosti.

FIBA eelmise nädala otsus tulenes pärast kahe aasta pikkust võimuvõitlust Venemaa korvpalliliidus, mis kulmineerus eelmisel kuul, kui Venemaa kohus käskis korraldada uued valimised Venemaa korvpalliliidu tähtsatele positsioonidele, vahendas ERR Sport.

 

Venemaa mängib EM-finaalturniiril Prantsusmaal Montpellier's A-alagrupis koos võõrustajate, Bosnia & Hertsegoviina, Soome, Poola ja Iisraeliga.

 

"Pärast tõsiseid läbirääkimisi FIBA-ga võeti vastu otsus, et kõik meie koondised ja klubid lubatakse rahvusvahelistele võistlustele, mis toimuvad FIBA egiidi all. Seega sportlik pool kannatama ei pea," sõnas Venemaa spordiministri asetäitja Pavel Kolobkov, kes osales eile  Tokyos toimunud FIBA juhtkonna koosolekul.

 

Pärast kuu algul peetud kontrollmänge Eestiga sõnas Venemaa koondise peatreener Jevgeni Paš◙utin ERRile: 

„Korvpallurid on kõik professionaalid. Otsustasime kõik koos, et valmistume ega lase end häirida. Aga mõtleme sellele, et osaleme EM-finaalturniiril. Ja treenime maksimaalselt ning suhtume protsessi professionaalselt."

 

Venemaa koondis on tänavu segu noorusest ja kogemusest. Eesmärgid on kõrged, ehkki erinevatel põhjustel ei kuulu koondisse Aleksei Šved, Timofei Mozgov, Sasha Kaun, tippspordiga lõpetas Andrei Kirilenko.

 

Pašutin jätkas: „Mõistagi ei koosne meeskond sellistest tähtedest nagu kaks-kolm aastat tagasi,” nentis Kurbanov. „Aga kõigil silmad põlevad, kõik on andekad. Annaks jumal, et kõik jõuaksid EM-finaalturniirini traumadeta. Usun, et meil on head võimalused tagada pääs olümpiale ja võidelda isegi medalite eest.”

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa