Karl Kristjan Karpinilt seni suurim isiklik punktiskoor

Eesti võimu sai täna tunda Island, kõik said korralikult mänguaega

09.08.2015

U16 EMi B-divisjoni turniiril Sofias langes Eesti noorukite tänaseks ohvriks Island, kes alistus 90:56 (48:21). Ühtlasi tagas tänane võit Eestile alagrupi esikoha ning kaasa kaks võitu vahegruppi.

Mängusaatus sai selgeks esimesel veerandil, mille Eesti võitis 24:7, poolaeg 48:21. Eesti tabavus oli avapoolajal 58 % Islandi 23 vastu. Asi küllalt lihtne ja selge.

Kolmandal veerandajal läks jalg pisut sirgu (15:20), kuid neljandal näidati taas oma võimu, võideti veerand 27:15 ning kogu mäng 34 punktiga.

Eesti oli lauas parem 38-36, korvisöödud meile 17-9, pallikaotusi meil 19, Islandil 32, kiirrünnakutest saime 44 punkti Islandi 22 vastu. Kahepunktivisked Eestile 64 vs 37 %, kolmesed 23 vs 22 % ning vv 74 vs 44 %. Pink tõi Eestil täna 35 punkti, mis on väga kõva number.

Eric Schalz tõi 13 p+4 lp (visked 5/4), Karl Kristjan Karpin 11+4 lp, Sander Raieste 11 (6/5), Matthias Tass 11+5 lp, Ander Talu ja Märt Rosenthal 10 p, Kaspar Treier 8+5+2, Henri Sten Vainola 7+4+2 ning kehva viskepäeva (6/0) Kristian Kullamäe 0+5+4.

Treener Raido Rebane kommenteeris: "Kahe võistkonna tasemevahe oli päris suur. Suutsime korvi all enda paremuse koheselt maksma panna (vastaste kõige pikem mängija 198cm). Suur poolajaedu aga uinutas meid veidi ja ning teisel poolajal eksisime lihtsates olukordades nii kaitses kui rünnakul."

Ta jätkas: "Kuna turniir on pikk ja väsitav, siis otsustasime, et homme anname neljale mängijale puhkust, sest homne mäng Makedooniaga tabeliseisu ei muuda."

Rootsi võitis Makedooniat 92:55, Portugal Ukrainat 85:56. Seega mängivad homme Rootsi ja Portugal omavahel teisele edasipääsupiletile. Hetkel on tabeliseis: Eestil võidu-kaotused 4-0, Rootsil 3-1, Portugalil 2-2, Ukrainal, Makedoonial ja Islandil 1-3.

Homme kohutvad kell 13.45 Portugal-Rootsi, 18.15 Eesti-Makedoonia ning 20.30 Ukraina-Island. Ülejäänud gruppides on kokku kolm kaotuseta meeskonda, need on Poola, Sloveenia ja Belgia. Kui Eesti korvide vahe on +66, siis Belgial näiteks +92, Sloveenial +72 ja Poolal +57.