Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Blake Schilb, veel Pariisi meeskonna särgis

Jänkist Blake Schilbist saab suure tõenäosusega "tšehh"

11.08.2015

Tšehhi korvpalliliit alustas protsessi ameeriklase Blake Schilbi "kodustamiseks". Rahvusvahelise korvpalliliidu FIBA reeglite kohaselt võib iga riik naturalisatsiooni korras ühe mängija rahvuskoondisesse juurde võtta ja päris paljud riigid seda võimalust ka kasutavad. 

Schilbil on otsene side Tšehhiga olemas, sest tema abikaasa on Tšehhi Vabariigi kodanik. Samnal moel sai Soome kodakondsuse ja õiguse mängida EMil Jamar Wilson. See teeb korvpallurile kodakondsuse taotlemise oluliselt lihtsamaks. Abikaasaga tutvus ta profikarjääri algaastatel, kui kuulus hooaegadel 2007-2009 CEZ Nymburki ridadesse.

 

Hilisemalt on Schilb mänginud Prantsusmaal ja Serbias, uueks hooajaks sõlmis ta lepingu Istanbuli Galatasaray´ga. Kahel hooajal on 31-aastane ja 201 cm pikkune ameeriklane mänginud ka Euroliigas, kus keskmised näitajad on päris kobedad - keskmiselt 30,6 minutit, 13,8 punkti, 3,9 lauapalli ja 3,8 korvisöötu.

 

Viimase hooaja tegi ta samuti üsna edukalt kaasa Paris-Levallois rivistuses Eurocupis. Prantsuse klubi jõudis vahegruppi. Schilbi näitajad olid 14,6+3,9+4,7 ning PRO A liigas 11,4+3,8+3,6.

 

Et Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril kaasa mängida peavad paberimajandus korda saama 28. augustiks. Igapäevaselt Schilb koos Tšehhi koondisega juba treenib ning on osalenud ka kontrollmängudes.

 

"Oleme olnud abielus kolm aastat ja koos kuus aastat," netis Schilb. "Poisid räägivad meil tšehhi keelt ning olen mänginud karjääri algupoole ka CEZ Nymburkis. Minu jaoks on suur au olla selle koondisega koos, selle koondise mängija." Küsimus on vaid selles, kas kodakondsustaotlus rahuldatakse enne 28. augustit, mil on viimane mängijate registreerimise tähtaeg.

 

Olemme olleet naimisissa kolme vuotta ja yhdessä kuusi vuotta. Poikamme puhuvat tsekin kieltä ja olen pelannut Nymburkissa urani alkuaikoina. Minulle on suuri kunnia olla tämän ryhmän mukana, pelaaja sanoo Sportando-sivustolla.

 

Eesti ja Tšehhi mängivad EM-il ühes alagrupis. Ühtlasi peetakse nende meeskondade vahel 5. septembril Riias D-alagrupi avakohtumine.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa