Sander Raieste

U16 poisid alistasid vahegrupis Gruusia (lisatud treeneri komm.)

12.08.2015

U16 poiste B-divisjoni EM-turniiril Sofias tehti pärast puhkepäeva algust vahegrupimängudega. Eesti oli platsil Gruusia vastu ning hoolimata sellest, et asi endale viimasel veerandil kriitiliseks tehti, võideti ikkagi lõpuks 72:63.

Eesti võitis poolaja 42:27 ning oli enne neljandat veerandit ees 61:43. 32. minuti alguses viis Kristian Kullamäe Eesti veel ette isegi 64:45, kuid seejärel tegi Gruusia marulise spurdi.

3.58 jäi lõpuni kui Gruusia sai keskpositsdiooniviskest järele 59:66. 25 sekundit hiljem aga tabas õnneks Sander Raieste kaugvise ning ette tõtates tulebki öelda, et viimased kuus Eesti koondise punkti tõi just Raieste. Gruusia tuli veel korra lähemale, kuid Raieste tabas viimastel minutitel neljast vabaviskest kolm - võit 72:63.

Laua võitis Gruusia 44-43, korvisöödud Eesti kasuks 18-9, pallikaotusi oli meil 11, Gruusial 15. Kahepunktivisked Eesti kasuks 50 vs 43 %, kolmesed meile 31,4 vs 29 %, vv 53 vs 47 %.

Kristian Kullamäe tõi 15+7+6, Sander Raieste 14+8+4, Robin Kivi 11 p, Kaspar Treier 10 p, Matthias Tass 7+9 lp, Sten Saaremäel 6+4+4, Henri Sten Vainola 6+3 lp.

Koondise treener Sixten Tomingas ütles mängu selgituseks: "Vastane varieeris kaitses väga palju - maa-ala, maa-ala press, mees-mees. Meil oli rünnakul kohati raske leida head rütmi. Hätta jäime enda kaitselauas.

Positiivne oli see, et raskel momendil, kui vastane tuli neljanda veerandaja lõpus järgi, suutsid poisid hoida külma pead.

Kui rääkida lähemast tulevikust, siis homne vastane Belgia on mitmekülgset rünnakut ja agressiivset kaitset mängiv võistkond."

*       *       *

Päeva teises mängus võitis Rootsi mõneti ootamatult ja suurelt Belgiat 78:50. Nüüd on tabeliseis koos korvide vahega enne homset viimast vahegrupivooru selline: Eesti 2-0 (+31), Rootsi 1-1 (+6), Belgia 1-1 (-14), Gruusia 0-2 (-32).

Matthias Tass muide on 2,5 blokeeringuga mängus ses kategoorias EMil teisel kohal.

Eesti kohtub homme Belgiaga, Rootsi-Gruusiaga. Kui Eesti peaks kaotama ja Rootsi võitma, on kolm võistkonda kahe võidu peal ning poolfinalistid saavad selgeks korvide vahe alusel.