Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Eesti poolfinaal on homme kell 20.30

U16 EMil: „Poisid on terved ja võitlusvaimu täis"“

14.08.2015

Eesti U16 poiste koondis jõudis eilsega Sofias peetaval EMi B-divisjoni turniiril 51:39 võiduga Belgia üle poolfinaali, kus homme tuleb vastamisi minna Slovakkiaga. Teises poolfinaalis kohtub samuti kaotuseta poola Rootsiga.

Raido Rebane, Eesti koondise treener, tegi vastu ööd väikese analüüsi mängust Belgiaga ning vaatas ka kaks sammu ettepoole. Basket.ee esitas tartlasele küsimust.


Belgia mängu online’i ülekannet jälgides paistis olevat rabe ja närviline kohtumine? Mis oli Belgia püüd ning mis taktika abil nad edasipääsuule lootsid?

Esimesel poolajal läks meil kaug-ja lähivisete tasakaal veidi paigast ära - hakkasime liialt lootma kaugvisetele. See oli tingitud ka sellest, et vastased mängisid palju abistavat kaitset vaheldumisi maa-ala kaitsega – nii saime suhteliselt vabalt eemalt viskele (kuid kolmesed eile Eestil vaid 24 % - toim.).

 

Teisel poolajal suutsime rohkem teravust teha ning korvi alt kergeid korve saada.

 

Kuidas õnnestus täna enda mänguplaan ellu viia?

Kaitses suutsid poisid vastast survestada ning sundida neid tegema raskeid viskeid - see tõi meile ka positiivse tulemuse.

 

Homme (loe: täna) on puhkepäev. Mida meestele enne tähtsat poolfinaali peaks ütlema ja kuidas valmistute? 

Ülehomset silmas pidades oli hea see, et suutsime mänguminuteid jaotada poiste vahel enam-vähem võrdselt. Eraldi ei pea poistele midagi ütlema, nad on niigi võitlusvaimu täis.

 

Kõik on enamvähem terved?

Kõik poisid on terved

 

Järgmise vastase kohta ka paar sõna

Laupäeval on vastaseks Slovakkia võistkond, kellel on head individuaalsete oskustega mängijad.

 

Poiste poolfinaalmäng algab niisiis laupäeval kell 20.30. Varem, kell 18.15 selgitavad esimese finalisti Poola ja Rootsi.

 

*       *       *

Eesti on seitsmes mängus visanud keskmiselt 81 punkti (kuigi eile 51), mis on turniiri parim näit. Endale on lastud visata 52 p, mis on kolmas näit. Slovakkia on seni visanud 67,4 silma ja lasknud visata endale 57,3.

 

Visketabavus Eestil 44,1 % (1. näit), Slovakkial 37,3; kahesed 50,7 (1.), Slovakkial 43,2 %; kolmesed 34 % (1.), Slovakkial 28,6 %. Lauapallid 46,3 Eestil (7.), 44,8 Slovakkial (10.); korvisöödud 18 Eestil (1.) ja 13,4 Slovakkial.

 

Veel võiks lisada, et kõik Eesti mängijad on saanud keskmiselt mänguaega 12-23 minutit – ehk Ander Peiponen 12 ja Kristian Kullamäe 23 – tema siis kõige rohkem seni. Üle 20 minuti keskmiselt veel Henri Sten Vainola, Matthias Tass, Kaspar Treier ja Sander Raieste.

 

Üle kümne punkti (10,5) on kirjas Kullamäel, enim lauapalle (6,2) Tassil, korvisööte (3,5) Kullamäel, pallikaotusi (3,5) Kullamäel, vaheltlõikeid (1,6) Märt Rosenthalil ja Eric Schmalzil ning blokke (2,7) Tassil.

 

A-divisjoni pääseb B-divisjoni kolm paremat.

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa