Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Alar Varrak

Varrak ERRile: kolm nädalat, et jõuda vormi (NB! Arbet täna ei mängi!)

15.08.2015

Eesti korvpallikoondise abitreener Alar Varrak sõnas, et kuigi füüsiline vorm on koondisel hea, on meeskondliku mängu käimalükkamine alles algusjärgus, vahendas ERRi spordiportaal.

"Eilne mäng näitas, et me pole kõige paremas seisus. Päev-päevalt hakkame oma asju täiustama, aga suurt rolli mängib ka mängijate mängulisse vormi tõusmine. Üks ja sama taktikaline asi töötab kahe nädala pärast võib-olla paremini kui eile. Füüsiline osa on korras, see läks hästi. Nüüd on meil kolm nädalat aega, et jõuda mängulisse ja taktikalisse vormi," sõnas Varrak.

 

Eesti koondise suhtlus väljakul on üks nüanss, mis on aastatega kõva hüppe teinud. "Mängijate omavaheline suhtlus väljakul on järjest parem. Kui mingil ajal võis seda näha ainult Euroopa tippsatsides, siis nüüd on see ka meil aasta-aastalt järjest paremaks muutunud. Loodan, et septembriks loksub kõik paika," rääkis Varrak.

 

Vigastatud meeste seisukohalt tundub samuti asi paremaks minevat. Kuigi Gregor Arbert jätab tänase mängu haigestumise tõttu vahele, läheb näiteks Kristjan Kangur iga päevaga paremaks. "Tahaks ikkagi, et meie maa antud 12 parimat oleksid heas vormis ja koos trenni teinud, et me saaksime EM-ile minna oma maksimaalsete jõududega. Tanel Soku koha peal on väikesed küsimärgid, aga ma usun, et ta saab end korda. Isegi, kui ta ei suuda tippvormi saavutada, on ta meile abiks. Kurbasel oli lihtne hüppeliigese vigastus, loodan, et ta on nädala pärast tagasi. Kangur läheb iga päevaga järjest paremaks. Ülejäänutega praegu probleeme pole," ütles Varrak.

 

Eilse kaotuse üks põhjustest oli viskekohtade valik. "Eilne mäng näitas, et küsimus oli terve võistkonna viskevalikutes. Olen 100 protsenti veendunud, et kuigi vastane on veel kõvemast puust kui eile, on täna on see juba meil parem," rääkis Varrak.

 

Seda, kuidas Eesti koondise treenerid korvpalli EM-iks valmistuvad, saab Varraku sõnade vahendusel kuulata videost.

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa