Sander Raieste: peaaegu perfektne õhtu...

U16: Eesti pääses finaali ja A-divisjoni!

15.08.2015

U16 poiste koondis tagas B-divisjoni EM-turniiril Sofias tänase kindla poolfinaalvõiduga Slovakkia üle 68:46 pääsu Poola kõrvale finaali ning ühtlasi järgmiseks hooajaks koha A-divisjonis.

Treener Raido Rebane ütles neljapäeval (pärast kolme võiduga vahegrupiturniiri), iseloomustamaks Slovakkiat peamiselt vaid : „Head individuaalsete oskustega mängijad.“ See variant Eestile sobis.

Eesti ei andnud Slovakkiale esimesel kolmel veerandil üheski üle 12 punkti, juhtides poolajal 32:24 ning enne viimast veerandit turvaliselt 52:31. Märksõnadeks taas kompromissitu tegutsemine kaitses, mis vastaste viskeisu ja tuju nullis. Ainus märkimisväärne vahe statistikas avalduski ju lõpuks tabavuses – Eestil 41 Slovakkia 26 % vastu.

Laud jäi viiki 46-46, korvisöödud Eestile 15-9, pallikaotusi meil 23, Slovakkial 25, vaheltlõiked Eestile 13-10. Kahepunktivisked Eesti kasuks 46 vs 31 %, kolmesed meile 32 vs 16 %, vabavisked meie poolt vaadates 47 vs 50 %.

Vaid 18 minutit mänginud Sander Raieste tõi täna 19 punkti (visked 9/8), Kristian Kullamäe lisas 16+5+4, Kaspar Treier 8+7 lp, Sten Saaremäel 8+3+5, Robin Kivi 8 p ning Matthias Tass 2+17 lp – seega üle kolmandiku lauapallidest langes talle.

Finaalis kohtub Eesti homme Poolaga, kes alistas Rootsi 70:63. Siingi sai otsustavaks suur vahe tabavuses – Poolal 48 % Rootsi 29 % vastu. B-divisjoni võitja selgub pühapäeval kell 20.30 algavas mängus – Poola-Eesti – kaks kaotuseta meeskonda.