Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Sten Saaremäel, üks koondise põhiraskuse kandjaid

B-divisjoni finaali eel: "Läheme mängima oma mängu"

16.08.2015

Täna kell 20.30 algavas mängus võitleb Eesti U16 poiste koondis Sofias EMi B-divisjoni esikoha eest. Vastaseks vääriline partner Poola, kes Eestile sarnaselt pole kaotanud ühtki kohtumist.

Ennelõunal, pärast hommikust trenni saime lühidalt vastused eilse kokkuvõtteks ja vaatega tänasele. Vastab koondise treener Raido Rebane.

 

Kas võib öelda, et Slovakkia oli seniseid esitusi arvestades Eesti jaoks poolfinaaliks suhteliselt sobiv vastane?

Slovakkia oli võistkond, kes tahtis rünnakul palju visata eemalt. Tegelikult ei olnud nad meie jaoks väga sobiv vastane, sest meie mängijatel oli neid ebamugav kaitsta - nad olid veidi lühemad ja kiiremad.

 

Mida enne mängu paika panite ja kuidas neid juhiseid täna väljakul täideti?

Läksime mängima sedasama mängu, mida oleme terve turniiri jooksul mänginud. Ehk siis: põhirõhk agresiivsel kaitsemängul. Poisid tulid vastaste surumisega väga hästi toime.

 

Võidu anatoomia & märksõnad: kus ja milles olime paremad?

Vastased ei olnud valmis selliseks surveks ning see muutis nad ebakindlaks.

 

Üks peamisi eesmärke (A-divisjon) on justnagu täidetud. Kuid poisid, ma oletan, tahavad turniiri võidukalt lõpetada. Mida selleks täna õhtul tegema peab? Poola on tõenäoliselt tugevaim, kellega tuleb sellel EMil mängida?

Meie põhieesmärk ei olnud kindlasti A-divisioni tõusmine. Tulime turniirile mängima kiiretempolist ja aktiivset korvpalli. Võtsime üks mäng korraga.

 

Aga täna õhtul? Lähme mängima ikka enda mängu - oluline on vastast võimalikult palju kaitses survestada.

 

*       *       *
Eesti on seni visanud kesmiselt 79,4 punkti, Poola 72,1, tabavus on Eestil 43,8 %, Poolal 40,1, kolmesed Eesti kasuks 33,8 vs 32,2 %. See-eest on Poola selgelt turniiri parim lauas - neil keskmiselt 53,1 lp, meil 45,4. Korvisöödud aga Eestile 17,5 vs 15,5.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa