Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
EMi väärtuslikeim mängija Sander Raieste intervjuud andmas (foto: KK Viimsi)

Väsinud, kuid õnnelik: EMi võitjad saabusid Bulgaariast koju

17.08.2015

Tallinna Lennujaamas oli U16 EMi B-divisjoni võidukat koondist tervitamas ja õnnitlemas päris suur hulk aplodeerivaid inimesi. Lühikeseks jäänud öö üle elanud mängijad-treenerid pidid jagama hulk intervjuusid, enne kui pääsesid üle Eesti kodudesse puhkama.

Lend jäi pisut hiljaks, nii et ka hilisemad tervitajad jõudsid kohale. Neid oli lapsevanemate, ajakirjanike, Korvpalliliidu esindajate jt koos ligi poolsada inimest. Korvpalliliidu nimel andsid tänusõnad üle nii president Jüri Ratas kui peasekretär Keio Kuhi.

 

Mõlemad, nii Kuhi kui Ratas rõhutasid, et eile veel Gruusias õhtusöögilauas jälgis täiskasvanute koondis nutitelefonide kaudu U16 finaalmängu online statistikat ning tundsid noorte võidukäigu üle uhkust. „Ka teile on see võimalus kõigile avatud – marssida siit lennujaama väravast välja meeste koondise liikmena,“ tähendas Ratas.

 

Koondisele jäi öö lühikeseks, kuid eks ole seegi omalaadne õppetund tulevikuks – ka meeste koondis reisis Tbilisisse öösel. „Kell 23 jõudsime pärast tseremooniat hotelli ja juba kell neli läbi oli äratus, et lennujaama jõuda,“ kirjeldas sündmusi Kaspar Treier, tartlasest koondise liidreid, kes finaalmängus tõi Eesti kasuks 14 punkti, 13 lauapalli.

 

Pikem puhkus? – „Korvpallist mõneks ajaks. Aga varsti hakkab kool...,“ nentis Robin Kivi, teine tartlasest teeline, kes ootas terminaali all Tartu Lux Expressi. – „Itaalias algab kool, alles 20. septembril,“ pareeris Treier rõõmsamalt. Kolmandana ootas, kas mahub eelnevalt piletit ostmata suure bussi peale, Märt Rosenthal. Vana „rebane“, treener  Raido Rebane võttis eos istuda nr 2 bussile, sõita Tallinn-Väiksesse ja istuda rahulikult rongi peale.

 

Korvpalliliit edastas poistele lennujaamas ka väikese palve. Olla 20. augustil õhtul, mil Eesti peab Islandiga Toyota Nelja Rahvuse Karikaturniiri avakohtumise, kohal Saku Suurhallis. Selleks, et tasuta koos vanemate, esimese treeneri või vennaga, saaks Eesti korvpalliüldsus poolajal näha ja tänada selle kulla toonud seltskonda.

 

Pildil: Tartu "bänd".

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa