Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Tony Parker on isegi pärast kõige raskemat hooaega valmis koondist aitama

Prantsusmaa lõplik tosin EMiks on valitud

17.08.2015

Prantsusmaa korvpallikoondise peatreener Vincent Collet nimetas eile lõpliku koosseisu, kes lähevad tänavusele Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile tiitlit kaitsma. Prantsusmaa on ühtlasi esimeseks EMil osalevaks koondiseks, kes oma 12 mängumehe nimed on avaldanud, vahendas Postimees.

Peatreener jättis viimasel hetkel koondisest välja tagamängija Thomas Heurteli ja tsentri Mouhammadou Jaiteh'i. "Arutlesin abitreeneritega ja ka Thomas Heurteliga ning ütlesin talle, et ta ei pääse koondisesse," sõnas Collet korvpalli EMi ametliku kodulehekülje vahendusel. "See oli raske otsus, sest ettevalmistustel sa sellistele asjadele ei mõtle."

 

Peatreener sõnas, et ootused seoses Tony Parkeriga on suured ja kindlasti annab talle palju mänguminuteid. "Ka Nando De Colo tunneb ennast platsil hästi ja mängib head mängu," lausus ta. "Need kaks meest võtavad palju mänguminuteid ja nii polnud mõtet Thomast koondisesse määrata." Lisaks on sellel kohal koondises Antoine Diot, kellele mitu Euroopa tippklubi suvel hammast ihus.

 

Heurtel on aga treeneri otsuses pettunud. "Kui arvesse võtta minu hooaega, siis olen üllatunud ja pettunud, et ei saa olla osa EMi meeskonnast," ütles Heurtel. "Nüüd jääb mul ainult oma koondisele edu soovida."

 

Prantsusmaa koosseis:

 

Tagamängijad

Nando De Colo 

Antoine Diot 

Evan Fournier 

Charles Kahudi 

Tony Parker 

 

Ääremängijad

Nicolas Batum 

Boris Diaw 

Mickael Gelabale 

Florent Pietrus 

 

Keskmängijad

Alexis Ajinca 

Rudy Gobert 

Joffrey Lauvergne 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa