Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Jaanus Levkoi esimeses A-koondise trennis

Naiste rahvuskoondis alustas ettevalmistust EM-tsükliks

17.08.2015

Pärast varasuviseid turniire, kus mängiti B-koondise nime all, kogunes Eesti naiste rahvuskoondis tänavu esmakordselt. Tallinnas alustas tööd 11 mängijat, üks lisandub paari päeva möödudes.

Kohal on B-koondise tuumik pluss mõned kogenumad mängijad. "Eks ma näengi seda nii, et B-koondise tüdrukud, kes näitasid end välisturniiridel kevadel heast küljest, tulid suuremalt jaolt siia kaasa," sõnas peatreener Jaanus Levkoi.

 

B-koondise mängijatele lisandusid mõned kogenumad mängijad nagu Liisi Sokman, Pirgit Püü, Laina Mesila-Kaarmannn, Kaia Kosk ja Mirjam Nikolai. Noorema generatsiooni tähtmängijatest on puudu Kadri-Ann Lass ja Jane Svilberg, kes sõitsid tagasi Ameerikasse, et jätkata seal õppimist-mängimist. 

 

Puudu on ka naiskonna liider ning kapten Merike Anderson, kellega Levkoil on erikokkulepe. "Kuna tema Belgia klubi (sel hooajal osaleb Euroliigas) alustab suhteliselt varakult ettevalmistust, siis leppisime juba kevadel kokku, et Anderson ses laagris ei osale vaid liitub meiega järgmises etapis - novembri keskpaiga kogunemisel."

 

Ketttu Jallai teatas vahetult, et peab liituma laagriga paari päeva möödudes, nentis Levkoi. "Kahjuks ei saanud ma mingit tagasisidet Jana Rannaveskilt, kuid loodan selle välja uurida. Tema persoon huvitaks mind koondise juures küll. Kuna tagaliinis on meil konkurents niigi tihe, siis Oksana Miiliga on meil jutt, et kui vaja on, siis ta tuleb... Maaja Bratka oli juba mais-juunis meiega, nii et ka edurivis on kindel tegija olemas," jätkas Levkoi. (Teatavasti andis USA-s õppiv tsenter Trine Kasemägi hiljuti mõneti ootamatult teada, et loobub tippspordist - toim.)

 

Peatreener kiitis esimese päeva atmosfääri: "Ei olnud paha pilt, inimesed on ennast piisavalt toonuses hoidnud. Oli selline rõõmsameelne ja entusiastlik õhtupoolik. Tegin oma plaanid teatavaks, lubasin tutvustada eelseisva tsükli taktikalist joonist nii paberil kui videote näol. Selle konkreetse nädala kavas on aga läbi võtta kõik ründemängu puudutavad eri nüansid - oma liikumised, tegutsemise vastase pressingu, maa-ala, kate-kattest mängu vastu jms. Järgmises laagris vaatame üle kaitse ja püüame saada ühtseks võistkonnaks."

 

Naiste koondise esimene mäng EM-valiksarjas on Eestil 21. novembril võõrsil EM-hõbeda Prantsusmaaga ning kohe seejärel 25. novembril kodus tähtsas mängus Horvaatiaga. Järgmine valikmängude "aken" on 2016 a veebruari teises pooles.

 

Esimesel treeningul osalesid:

Laina Mesila-Kaarmann

Mailis Pokk (taastub õlalõikusest)

Pirgit Püü

Birgit Piibur

Liisi Sokman

Kaia Kosk

Mirjam Nikolai

Janett Perv

Annika Köster

Marit Maaring

Maaja Bratka

 

Erinevatel põhjustel ei osale selles laagris : Oksana Miil, Merike Anderson, Valeria Kast, Kerttu Jallai, Kadri Ann Lass, Jane Svilberg, Jana Rannaveski. 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa