Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Austraalial on koht Rio OMil käes

Austraalia lunastas Okeaania duellis Rio olümpiapääsme

18.08.2015

Okeeania meistrivõistlused on peetud. Austraalia ja Uus-Meremaa kohtusid kahel korral, neljapäevase vahega kord ühel, teine mäng teisel pinnal ning tänaseks on selge, et Rio de Janeiro pilet on taskus Austraalial. 

Tõsi, Uus-Meremaale jääb võimalus hankida endale pääse läbi tuleva suve kvalifikatsiooniturniiri. Kuid reedel ja täna peetud kahes mängus oli Austraalia kokkuvõttes selgelt parem.

 

Melbourne'is võitis Austraalia Rod Laver Arenal 16 000-pealise publiku ees 71:59. Matthew Dellavedova tõi võitjaile 15+5+4, Patty Mills 17+4 rs ja David Andersen 17 p, kaotajate poolel Corey Webster 22 p ning Jarrod Kenny 12 silma.

 

Täna Wellingtonis oli austraalia taas pare, sedakorda numbritega 89:79. Dellavedova tõi 14+5 rs, Andersen 11 p, Andrew Bogut 10+10+3 ja Cam Bairstow 10+7 lp. Uus-Meremaa poolel: Webster 16 p (visked 24/7), Reuben Ta Rangi 14 p (3 p 5/4) ja Everard Bartlett 13 p.

 

Hetkel on Rio olümpiapilet taskus kolmel koondisel - lisaks Austraaliale veel ka korraldajal Brasiilial ja valitseval maailmameistril USA-l.

 

Neli kohta mängitakse välja septembris toimuvatel EM-finaalturniiril ja Ameerika meistrivõistlustel (mõlema võistluse finalistid saavad pääsme) ning olümpiale saavad ka Aafrika ja Aasia meistrivõistluste võitjad.

Seejärel jääb järele veel kolm olümpiakohta, mis selgitatakse välja järgmisel suvel 5.-11. juulil toimuval kvalifikatsiooniturniiril.

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa