Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Jevgeni Pašutin meeleolukas augustikuu jätkub

Pehmelt öeldes pentsikused Venemaa korvpalli ümber jätkuvad

18.08.2015

EM-finaalturniiriks valmistuv Venemaa korvpallikoondis sattus järjekordse skandaali keskmesse, kui meeskond kavatses pärast kolme kaaslase ebaviisakalt koondisest minemasaatmist EM-i boikoteerida, vahendas ERR Sport.

Väidetavalt löödi pärast Venemaa kaotust Serbiale 61:95 meeskonnast minema Anton Ponkrašov, Jegor Vjaltsev ja Jevgeni Voronov nii, et neile helistas üks koondisega tegelev ametnik.

 

Alaliidu veebilehel avaldati asja kohta aga vaid tiimi arsti kommentaar ning sõna "hüvasti". Delfi Sport lisas, et ametlikuks põhjuseks meeste lahkumisele toodi "vigastus", mida esitleti korvpalliliidu kodulehel arsti tsitaadi läbi. Tegelikult aga oli üks koondise taustajõududest meestele pärast kontrollturniiri telefoni teel teatanud, et nende teeneid enam ei vajata.

 

Selline käitumine ei meeldinud ülejäänud koondislastele, kes lubasid EM-finaalturniiri boikoteerida. Peatreener Jevgeni Pašutinil ei jäänud muud üle, kui 24 tundi hiljem mehed tagasi koondise juurde kutsuda. Meenutagem, et algselt oli Pašutin Ponkrašovi meeskonna kapteniks nimetanud...

 

Lisada tuleks, et vahepealse 24 tunni jooksul jõudis Pašutin kutsuda koondise juurde Jevgeni Baburini Nižni-Novgorodist ning Sergei Tokarevi ja Pavel Podkolzini Novosibirskist.

 

Mäletatavasti oli Venemaa korvpalliliit suvel pahuksis FIBA-ga, kes pani Venemaa kõikide vanuseklassi koondistele peale ka võistluskeelu, mis praeguseks on juba ära võetud. Siiski jäi Venemaa U16 poiste esindusel EMil osalemata.

 

 

 

 

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa