Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Marcin Gortat, Wizards

Poola teatas EM-koosseisu

19.08.2015

Poola koondise peatreener Mike Taylor on teinud lõpliku valiku EMile sõitva koosseisu osas. Montpellier’si alagrupis on koos Prantsusmaa, Venemaa, Poola, Soome, Iisrael ja Bosnia & Hertsegoviina.

Poolal on kindel liiderpersoon, Washington Wizardsi 211 cm pikkune tsenter Marcin Gortat, kel on korralik EM ette näidata vaid koduselt turniiril 2009. Toona tõi Gortat Poola kasuks 14,3 punkti ja 11 lauapalli ning juhatas Poola meeskonna soliidsele üheksandale kohale.

 

Gortat on ka kontrollmängudes head vormi näidanud. Nagu ka sellesuvine koondise „täiendus“ AJ Slaughter, kes lõpetas hooaja Ateena Panathinaikoses, kuid alustab üle Põhja-Egeuse mere teisel pool, Banvit Bandirmas.

 

Üks põnevaid kujusid on ka 21-aastane Gonzaga ülikooli tudeng Przemek Karnowski, keda 216 cm pikkuse kasvu ja jõu poolest peetakse Gortati mantlipärijaks. Ka ääred Adam Waczynski ja Mateusz Ponitka on mehed, keda tasub jälgida.

 

Poola alistas pühapäeval kontrollmängus lisaajal Angola 79:77. Gortat tõi 18, Slaughter 13, Ponitka 12 punkti. Kontrollmängus on Poola näiteks võitnud augustis suurelt Tšehhit, kuid kaotanud Riias kahe punktiga Lätile.

 

Poola koondis EMiks:

Aleksander Czyz

Aaron Cel

A.J. Slaughter

Damian Kulig

Mateusz Ponitka

Dardan Berisha

Adam Waczynski

Marcin Gortat

Lukasz Koszarek

Przemyslaw Zamojski

Przemyslaw Karnowski

Karol Gruszecki.

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa