Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Siim-Sander Vene tabas täna korralikult

Hea kaitse tõi Islandi üle 20-punktise võidu

20.08.2015

Toyota Nelja Rahvuse Karikaturniir algas Eesti koondisele võidukalt: Island alistati 85:65 (40:28). Oli ka kriitlisi hetki, mil rünnak muutus ümmarguseks, kuid ohtlikult väikseks vahe ei kahanenud.

Õnneks oli Eesti koondise poolel täna mehi, kes raskel hetkel võtsid skoori teha - Siim-Sander Vene, Sten-Timmu Sokk, Gregor Arbet jt. Nagu vastaste peatreenergi hiljem tunnustas, meie meeskond tegutses ühtselt, teisi toetades.

 

Kui vahe neljandal veerandil, neli minutit enne lõppu kuivas 60:50-le, tabas raske kaugviske Sten Sokk ning pärast vaheltlõiget sooritas Rain Veideman edukalt 2+1 rünnaku  - edu kasvas 37. minuti lõpuks 75:60-le. Peagi oli vahe 82:62 ning sama suure vahega mäng ka lõppes.

 

"Suuresti oli kaitse see, mis Eestile täna edu tõi. Jäime eeskätt rünnakul täna hätta, olime tõntsid ning kuna algul visked ei läinud, ei hakanudki need kuidagi minema. Vahest lihtsalt juhtub nii. Jon Stefansson täna ei mäningud, sest talle teeb häda põlv. Otsustasime ta arstide hoolde anda, kuid usun, et homme-ülehomme ta võib mängida. Kuid isegi kui ta oleks mänginud, usun, jõudude vahekord oleks olnud ikka sama," tõdes Islandi peatreener Craig Pedersen, kel hoolimata kaotusest säilis vahetu ja särav meel.

 

Eesti koondise kohta lisas Pedersen: "Teil ei ole väga tsentri moodi mängijaid, kuid teie pikad on atleetlikud ja liiguvad hästi. Ka meil ei ole keskmängijat. Üldiselt, meile istub mängida pigem võistkondade vastu, kel on pikad ja aeglased tsentrid (muigas), kuid teie vastu oli raske. Mulle väga meeldis eestlaste mäng."

 

"Raske vastane," nentis Tiit Sokk Eesti koondise poolelt. "Eks see oli ka ette teada. Õnneks panid nad esiti kaugelt vist kümnest null, see aitas meid kõvast mängu sisse. Osalt olen nõus, et me ei saanud liiga palju korvi alt punkte, oleks võinud rohkem üks-üks ette võtta, kuid ei saa öelda, et me poleks otsinud. Tõsi, võtsime liiga kergekäeliselt viskeid eemalt."

 

Tanel Sokk täna hoolimata eelinfost platsil ei käinud. - "Küllap homme tuleb siis tema tund," sõnas Tiit Sokk seepeale. Ka puudus Joosep Toome, kes saab põlvehäda tõttu põletikuvastast ravi. Hiljemalt Zagrebiks on mees rivis, sõnas Sokk.

Eesti võitis laua 38-29, korvisöödud 18-6, pallikaotusi oli meil 14, vastasel 15. Kahepunktivisked mõlemal meeskonnal 55 %, kolmesed Eesti kasuks 39 vs 33 %, vabavisked meile 77 vs 50 %.

 

Siim-Sander Vene tõi 19 punkti ja 9 lauapalli (visked 15/9), Gregor Arbet 14+7+2 (10/6), Sten Sokk 11+6 rs, Rain Veideman 12 p, Kristjan Kangur 8+4 lp ning Reinar Hallik ja Gert Dorbek 6 silma.

 

Päeva esimeses kohtumises võitis Holland Filipiine üllatavalt kindlalt - 89:62. Nagu peatreener Tiit Sokk pressikonverentsil ütles: "Oli näha, et vähe on liikumisi, liigselt loodeti oma liidrile Blatchele eesliinis. Aga homme võib olla sel meeskonnal uus nägu."

 

 

Galerii
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa