Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Janar Taltsi efektiivne õhtu

Eesti alistas kodusel turniiril Filipiinid kümne punktiga

21.08.2015

Toyota Nelja Rahvuse karikaturniiril oli Eesti täna parem Filipiinidest, kes samuti valmistumas oma mandri meistrivõistlusteks. Numbriliselt väljendus see lõpuks skooris 90:80, kuigi parematel hetkedel oli vahe ka üle 20 punkti.

Lõpuks, nagu ka Janar Talts pressikonverentsil rõhutas, said kõik mängida ning juba see oli kindlasti plussiks. Lõpu eel sekkus ka Rain Raadik, saades ka A-koondise suvel käe valgeks. Neli minutit enne lõppu oli väjakul näiteks viisik: Tanel Sokk, Raid Raadik, Tanel Kurbas, Martin Dorbek ja Erik Keedus.

 

Võitlust oli täna palju. Filipiinid, nagu nende peatreener Thomas-Anthony Baldwin'gi pressikonverentsi eel mainis, mängis täna oluliselt paremini kui eile (-20 Hollandiga), agresssivsemalt ning otsustavalt. Väga palju mängiti üks-üks lahendustele, mis Tiit Soku jaoks, nagu ta tunnistas, on Euroopa korvpallis üsna erandlik. Kogu Filipiinide meeskond, nagu ta tähendas; oli piltlikult öeldes "nagu teiselt mandrilt".

 

*       *       *

Laua võitis lõpuks Eesti 36-33, korvisöödud meile 12-10, pallikaotusi oli mõlemal meeskonnal 14. Kahepunktivisked kindlalt Filipiinide kasuks 54 vs 47 %, kolmesed Eestile 41 vs 30 % (meil 34/14), vabavisked Eestile 80 vs 61 %. l

 

Janar Talts tõi 15 ja poole minutiga 20 punkti, söakalt tegutsenud Tanel Kurbase panuseks kogunes 13 p, Siim-Sander Vene kontosse 12+8 lp, Reinar Halliku isiklikule arvele 11+3 lp, Tanel Sokule tema koondisesuve debüütmängus 26 minutiga meeldival moel 9+4+4. kristjan Kangur sai kirja 9+7+2.

 

Filipiinide poolel oli täna mehe eest väljas nende eks-NBA mees Andray Blatche 16 punkti, kolme laua ja viie korvisööduga, Jayson William tõi 13+2+4.

 

*       *       *

Homme kohtub Eesti turniiri esikohamängus Hollandiga, kes täna jäi kahe punktiga - 65:67 alla Islandile. Island lihtsalt tahtis seda võitu rohkem. Hollandi poolel ei teinud kaasa Roeland Schaftenaar kuna Islandi poolel endiselt ei osalenud nende liider Jon Stefansson.

 

"Homme tuleb kindlasti klassikalisem Euroopa väljakute korvpallilahing," pakkus Tiit Sokk. "Rain Veideman sai eile maakeeli "puuka", mina pole doktor ja ma inimese sisse ei näe - seega on raske öelda, kas ta homme kaasa teeb."

 

Sloveenia turniiril alistas Itaalia Soome 86:72, Venemaa on võitnud aga Bosnia ja Hertsegoviinat koguni 82:52.

 

 

Galerii
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa