Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Pau Gasol, taas EMil

Hispaania teatas eile lõpliku EM-koosseisu

22.08.2015

Hispaania korvpallikoondise peatreener Sergio Scariolo teatas Euroopa meistrivõistlustele sõitva koondise. Kõige enam, tervelt viis pallurit on koondises Madridi Realist.

Nagu näha on koosseisust jäänud välja vigastuse küüsis olev Barca mees Alex Abrines, samuti ei mahtunud koosseisu väike äär Xavi Rabaseda. Nende kohad hõivasid koondises Guillem Vives ja Pablo Aguilar. Mängujuht Vives oli ACB Ligas mullu ilmselt enimarenenud mängija (Joventut).

 

Huvitav on ka 21-aastase Willy Hernangomezi valik. Ta valiti kahel aastal - 2014 ja 2015, U20 EMi allstar-viisikusse. Juuli keskel liitus 208 cm pikk noormees Madridi Realiga, kuigi oli valitud ka NBA drafti teises ringis (kus kabeldi New York Knicksi, kus ootamas ees Kristaps Porzingis).

 

Hispaania koosseis sai üldusele teatavaks eile lõuna ajal. Kui nendega ühte alagruppi kuuluvad Islandi korvpallurif pärast kella 16 Saku Suurhalli areenile tulid ja meedia laual olevas arvutis avatuna nägid Hispaania koosseisu, asusid nad seda huviga jälgima. "Ah, see on nii nõrk võistkond, et ükskõik kes seal mängivad...," naljatas üks mängijaist ja läks mängueelsele soojendusele.

 

EM-i ühe suursoosiku koosseisu mahuvad:

 

Sergio Llull

Guillem Vives
Sergio Rodriguez

Pau Ribas

*   *   *

Rudy Fernandez

Pablo Aguilar

Fernando San Emeterio

*   *   *

Victor Claver

Nicola Mirotic

Felipe Reyes
Guillermo Hernangomez
Pau Gasol 

 

Hispaania mängib Berliinis koos Islandi, Türgi, Itaalia, Serbia ja Saksamaaga.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa