Numbrite taga: Eesti-Iisrael

28.08.2015

Zagrebis peetava korvpalliturniiri teises mängus jäi Eesti alla Iisraelile 56:74. Kolmanda veerandaja üheksapunktine kaotus sai ilmselt otsustavaks.

Teise veerandi Eesti võitis 15:12, tulles poolajaks tagasi mängu, aga kolmanda veerandi needuseks võib nimetada sama mis on kimbutanud meeskonda nii mõneski varasemas mängus – tagaliini puudulikud punktid, ebastabiilne kaitse ja nõrk ründelaud.

„Kohtasime päris tugevat vastast,“ ütles Sten-Timmu Sokk. „Nad olid mänguks paremini valmis. Püüan olla konkreetne: kui me tahame võrdselt mängida heade meeskondadega, siis peame me oma asjades paremad olema – lihtustatult öeldes paremini liikuma, paremini tabama. Kui ei, siis on tulemus see, nagu see oli. Täna oli päris paha päev, kõigil.“

Rääkides mängust. Võibolla oli eile meie päev (loe: üleeile), mil pallid kukkusid õigesse kohta - meil Horvaatia vastu. Täna oli paljuski vastupidi.

Loomulikult, me peame küsima, millal lõpeb suhteliselt kehv viskevorm? Näiteks äärelt (vana hea Tomsoni koht & Vene nüüd) saime sisse ainult kodusel turniiril pluss paar viset Horvaatia vastu.

Laud: Israelile 37-36, korvisöödud 21-12, pallikaotusi mõlemal 12, Kahepunktivisked 49 vs 39 % vastaste kasuks, kolmesed 50 vs 24 % Iisraelile ning vv 77 vs 73 % neile.

Eesti resultatiivseim mängija oli Siim-Sander Vene 10 ning Iisraelil Gal Mekel 16 punktiga. Gregor Arbet sai kirja 9+7 lp, Tanel Sokk, Gert Dorbek ja Kristjan Kangur 7 sanga.

Teises tänases kohtumises sai Horvaatia 97:79 jagu Bosnia ja Hertsegoviinast.

Kahe vooru järel on Horvaatial kaks, Iisraelil ning Bosnia ja Hertsegoviinal üks ning Eestil null võitu. Homses viimases voorus on vastamisi Eesti - Bosnia ja Hertsegoviina (algab Eesti aja järgi kell 19.00) ning Horvaatia - Iisrael (kell 22.00).