Erik Keedus, võitluslikumaid tänases pildis

Eesti-Bosnia ja Hertsegoviina: miinus kümme

28.08.2015

Zagrebis peetaval nelja riigi korvpallikoondise kontrollturniiril kaotas Eesti meeskond täna Bosnia ja Hertsegoviinale 76:86.

Eile selga vigastanud Kristjan Kangurita mänginud Eesti kaotas avaveerandi 11:21 ja jäi poolajavileks taha 32:41. Kolmanda veerandi lõpuks kärises vahe 15-punktiliseks (50:65) ning ohtlikult lähedale eestlased enam ei jõudnudki, vahendas Delfi.

Eesti resultatiivseim oli täna Sten-Timmu Sokk 19 punktiga, Siim-Sander Vene ja Erik Keedus lisasid mõlemad 14 ja Janar Talts 13 punkti. Vastaste poolel tõi Andrija Stipanovic 19 punkti, Elmedin Kikanovic lisas 15 silma.

Kui rääkida märksõnadest (taas), siis ründelaua kaotasime 6-12. Teravust lõime vähevõitu (kuid kesisel foonil tõusid esile Sten Sokk, Erik Keedus). Samas, fataalne juhtum oli see, et vastane viskas kahepunktialast 75 % sisse. Seda ainult nende õnneks nimetada muidugi ei saa.

Joosep Toome Õhtulehele: "Kaitses jäime mõne asjaga hätta – see oligi põhiprobleem. Rünnakul surusid nad meid oma liikumistest välja. Läks palju pusimiseks ning üks-ühe vastu üritamiseks, mis pole meie mäng."

Ta lisas, et Horvaatia turniiri mängud olid väga erinevad ning  seetõttu meeskonnale väga kasulikud. "Esimene [Horvaatiaga] oli aeglase tempoga, mis meile sobib. Teine [Iisraeliga] kiire, mis oli meile raske. Viimane oli vastaste agressiivse kaitsega. Kolm erinevat mängu ja nägime oma nõrgad kohad ära."

Eesti koondise jaoks oli tegemist viimase EM-finaalturniiri-eelse kontrollmänguga. Järgmine kohtumine on järgmisel laupäeval juba Riias Tšehhi vastu.