Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

Tiit Sokk: Schilb osutuski paljuski "mustaks hobuseks"...

05.09.2015

Eesti korvpallikoondise peatreener Tiit Sokk kirus pärast esimest suurt kaotust Tšehhi meeskonna pikka ja liikuvat koosseisu, millele meil midagi vastu panna polnud, vahendas Delfi Sport.

"Algus oli närviline. Iseenesest tegime kaitses kõva töö, aga nad panid esimesed korvid ära ja said hästi minema. Meie panime kolm-neli lay-up'i mööda. Neil on hästi hea line up - pikk ja liikuv. Oli karta, et võime sellega hätta jääda. Oleksime pidanud kõik oma pisikesed võimalused ära kasutama," rääkis Sokk.

 

Postimees edastas, et Sokk pelgas juba enne kohtumist, et Tšehhi meeskonna mustaks hobuseks võib saada kodustatud ameeriklane Blake Schilb. Nii ka läks – mustanahaline Tšehhi esindaja oli Jan Vesely kõrval üks peamisi skoori kasvatajaid, kogudes lõpuks 14 punkti.

 

"Schilb lõi kohe alguses oma korvidega meie mängu mõra. Korvi alt nad alguses nii palju punkte ei saanudki. See, et Vesely teeb oma asjad ära, on loomulik," tõdes Sokk.

 

Sokk juhtis tähelepanu ka Tšehhi meeskonna väga pikale koosseisule ja märkis, et homsel vastasel Belgial pole samaväärselt võimast seltskonda. Seepärast pidas ta oluliseks esimese mängu kaotus unustada ja minna Belgia vastu tõsiselt võitlema.  

 

Kohapeal viibiv Heino Enden, 30 aasta tagune maailmameister, tõdes: "Me ei saanud "ühtegi normaalset" viset sooritada," lausus Enden. «Kõik olid väga rasked ja üle käte. Kui me vähegi saime esimese kiire sammuga läbimineku edu, siis tagant tuldi ja kulbiti meie visked ära."

 

Vaata Tiit Soku pikemat videot Delfile SIIT.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents