Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

Eesti-Belgia: eelvaade tänasele vastasseisule

06.09.2015

Eesti korvpallikoondis kohtub Euroopa meistrivõistluste teises mängus täna Belgiaga. Mäng algab Riias kell 15.30.

Eilses avamängus pidi Eesti tunnistama Tšehhi 80:57 paremust, Belgia kaotas aga Lätile 67:78.

 

Kui Eesti hellitab lootust alagrupist edasi pääseda, pole täna teha muud kui omad visked sisse panna - nagu mängujärgselt rõhutati eile, kaitse korras hoida ja loodetavastivõita, sest grupp on tihe. Nö  kolmas "Eesti konkurent" Ukraina kaotas eile EM-i ühele soosikule Leedule vaid punktiga, 68:69, omades lõpus  - viimasel rünnakul võimalust ka mäng enda kasuks pöörata.

 

Belgia sai 2013 a EMil üheksanda koha ja see kindlasti ütleb, et nende korvpall on heal tasemel ning pigem tõusuteel. Eelmine EM läks neil tõesti hästi. Sloveenias võideti Saksamaad, Suurbritanniat ja Iisraeli, Serbiale kaotati võitluslikus mängus vaid seitsme punktiga.

 

Mõneti võib neid meeskonnavaimu ja mängustiili poolest võrrelda Tšehhiga, kuid meeskond on Belgial kindlasti ühtlasem – punkte tuleb laiemalt rindelt. Samas, nagu korvpallivaatlejad kohapeal hindavad: Eestil peaks olema Belgia vastu lihtsam, sest korvi all neil sellist jõudu nagu Tšehhil Jan Vesely, ei ole

 

Belgia on pidanud häid kontrollmänge – näiteks Prantsusmaa vastu napp kaotus, aga 10. augustil võideti kodus Kreekat suisa 15 punktiga. Kuid on saanud ka endatugevustelt suuri kaotusi. Näiteks Gruusialt. Soomet võideti ja Soomele kaotati. Kuid see kõik oli kõigest ettevalmistus.

 

Belgia astus FIBA-sse 1932, neli aastat varem kui Eesti. EMil on nad mänginud 15 korda, olümpial kolm korda, MMidel aga mitte kordagi.Eesti alistas Belgia ühe punktiga 22 aastat tagasi EMil, ent seegi fakt kuulub pigem ajaloo hõlma.

 

Belgia nimekaim tegija on ilmselt Axel Hervelle, kes mänginud mitmetes Euroopa tippklubides. Samas, praegune säravaim täht on Pireuse Olympiacose valusa käega äär Matt Lojeski. Ja olemas on tasemel mees ka mängujuhi kohal – Eurocupi finaali jõudnud Valencia klubi playmaker Sam Van Rossom.

 

Samas, mitmes kontrollmängus on resultatiivseimaks osutunud hoopiski Maxime De Zeeuw, 204 cm pikkune jõuline äär, kelle koduklubiks on Tšehhi Nymburk.

 

Eilses kaotusmängus Läti vastu tegid skoori: Hervelle 13+6+7, Van Rossom 12+4 rs, De Zeeuw 11+6 lp, Lojeski 11 p, Jonathan Tabu 8+3+4.

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents