Ramirent Škoda PAF Alexela G4S REFLEKS
Janis Strelnieksist sai täna lätlaste kangelane nr 1

Läti mängis ennast veerandfinaali ning nende Rio unistus elab

12.09.2015

Eestiga otsustava viimase alagrupimängu pidanud Läti koondis pääses esimese meeskonnana EMi veerandfinaali, alistades Prantsusmaal Lille'is Sloveenia 73:66

Mängu favoriidiks oli Sloveenia, kes oli C-alagrupi kolmas (võidud Gruusia, Hollandi ja Makedoonia üle ning kaotused Kreekale ja Horvaatiale). Kuid Läti esitas ilmselt senise turniiri parima mängu - tuues balansseeritult punkte nii tsoonist kui eemalt.

Läti kangelasteks võib täna pidada kindlasti mängujuhti Janis Strelnieksit, nii kaitses kui rünnakul efektiivselt tegutsenud Kaspars Beržinsit, samuti olulisi korve sepistanud Kristaps Janicenokist.Kaitses sai Läti vastaste pikkadega hästi hakkama, taaskord säras ses ampluaas Beržins.

Läti oli neljandal veerandil eduseisus 67:57, kuid see vahe kahanes viimase minuti eel 69:65-le. Seejärel ometi tabas Strelnieks raske viske kolmelt meetrilt üle vastaste käte ning Sloveenia meeleheitlikud katsed kaugelt enam ei õnnestunud.

Läti tabas paremini (49 vs 36 %), eriti kahepunktialast (63 vs 39 %). Pallikaotusi tegid lätlased küll 16 Sloveenia 10 vastu, kuid lauas jäädi napilt peale 35-34 ja korvisöötute oli meie lõunanaabritel samuti rohkem - 19 vs13.

Strelnieks tõi 17+6lp+8rs, Beržins 13+6+3, Dairis Bertans, Kristaps Janicenoks, Rolands Freimanis ja Mareks Mejeris 8 p: Sloveenia poolel: Zoran Dragic 17 p, Jure Baöazic 9, Jaka Blazic 8 ning Klemen Prepelic 7+7+5.

Otse Rio tuleva aasta OMile pääseb EMilt teatavasti kaks meeskonda. Kuid teise kuni seitsmenda koha meeskonnad jätkavad võitlust lisavalikturniiril. Selleks on Lätil nüüd küllalt head šansid olemas.

*       *       *

Täna kell 15.30 on vastamisi Kreeka-Belgia (tulemus 75:54), kell 19.30 Hispaania-Poola ja kell 22 Prantsusmaa-Türgi.