Ramirent Škoda PAF Alexela G4S REFLEKS
Nando De Colo

EMil neli veerandfinalisti selgunud, neli selgub lisaks täna

13.09.2015

EM-finaalturniiri finaalfaas jätkus täna mängudega Prantsusmaal Lille'is, kus rohkearvulise toetajaskonna ees püstitati kaks Euroopa rekordit. Ühtlasi selgus neli veerandfinalisti.

Kunagi varem pole vaadanud ühtegi EM-kohtumist niipalju inimesi, kui oli kohal hilisõhtulsel Prantsusmaa-Türgi kohtumisel - piletiga 26 135 silmapaari Pierre Mauroy Stadiumil.

Tegu on ühtlasi ka Euroopa korvpalli absoluutse rekordiga, sest senine tippmark kuulus 2014 a kevadest Belgradi Crvena Zvezda koduareenile (Eurocupi playoff-mängus Kiievi Budivelnõki vastu oli seal platsis 24 232 pealtvaatajat).

Aga sportlikust poolest ka. Kuna Läti edust ja võidust Sloveenia üle juba varem kirjutasime, siis allpool lühidalt kolmest hilisemast mängust.

Kreeka-Belgia 75:54 (34:31). Visketabavus Kreekale 49 vs 38 %, laud neile 38-29.

Kolmandal veerandi esimeses pooles veel tasakaalus püsinud kohtumises tõi võitjate kasuks Ioannis Bouroussis 14 p, Kostas Koufos 13+9 lp, Giannis Antetoukounmpo 10+10 lp, Georgios Printezis 10 p ning Vasileios Spanoulis 7+6 rs; kaotajate poolel: Pierre-Antoine Gillet 14, Sam Van Rossom 13+5+3, Matt Lojeski 10 p.

Hispaania-Poola 80:66 (41:39). Poola võitles sitkelt 30 minutit, misjärel saabus murrang. Hispaania võitis neljanda veerandi 25:11, olles parem lauas38-26, tabavus 50 vs 44 % ning kolmesed hispaanlastel 42 %.

Pau Gasol tõi 30+7+4 (kolmesed 7/6), Nikola Mirotic 15+8 lp, Sergio Llull 12 p, Sergio Rodriguez 8+5+3. Poola kasuks tõi Damian Kulig 10+6 lp, AJ Slaughter 9+6 rs, Mateusz Ponitka, Adam Waczynski jaMarcin Gortat 9 p.

Prantsusmaa-Türgi 76:53 (36:26). Kui kaks eelmist mängu olid viimase veerandini punkt-punktis, siis siin tegid võõrustajad juba teise poolaja alguses asja klaariks. Prantslased tabasid paremini - 48 vs 32 %, laud neile 41-34.

Nando De Colo tõi 15+7+7, Joffrey Lauvergne 12+9 lp, Evan Fournier 12+6 lp ning Nicolas Batum 10+5 lp. Türgi poolel: Ersan Ilyasova 14+10 lp, Ali Muhammed 9+5 rs ja Cedi Osman 5+7+2.