Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Uued tuuled FIBAs - uus on unustatud vana...

FIBA uus ajajärk: koondisemängud peetakse hooaja sees

17.09.2015

Rahvusvaheline korvpalliliit FIBA avaldas teisipäeval 2017. aastast toimima hakkava rahvuskoondiste mängude ja turniiride süsteemi. Mis peamine – koondisemängud hakkavad toimuma hooajasisestes „akendes“.

Uus süsteem põhineb nelja-aastastel tsüklitel, mille jooksul mängivad koondised valikmänge nii MM-ile kui ka regionaalsetele turniiridele (Eesti puhul seega EM) pääsemiseks.

 

Esimene tsükkel algab 2017. aastal, kui hakatakse jagama pääsmeid Hiinas 2019. aastal toimuvale MM-ile. Kokku pääseb MMile 32 meeskonda - lisaks korraldajamaale Hiinale 12 koondist Euroopast, seitse Ameerikast, seitse Aasiast/Okeaaniast ja viis Aafrikast. Kvalifikatsiooniturniiri alustab vähemalt 140 riiki.

 

Kvalifikatsioonimänge peetakse kodus-võõrsil süsteemis üheksa päeva pikkuste "akende" sees. Kokku on leitud kuus "akent" - 2017. aasta novembris, 2018. aasta veebruaris, juunis, septembris ja novembris ning 2019. aasta veebruaris.

 

*       *       *

“Korvpall oli seni ainus pallimänguala, kus mängiti ilma „akendeta“ ja nö off-season'il,“ sõnas Lille'is peetud FIBA presentatsioonil viibinud Korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi. „Lisaks annab uus süsteem võimaluse ka Eestil jõuda olümpia kvalifikatsioonimängudele.“

 

2021. a kontinentaalseteks meistrivõistlusteks alustatakse kvalifikatsioonimänge kohe pärast MMi lõppu 2019. aastal. Need mängud peetakse nelja "akna" jooksul - 2019. aasta novembris, 2020. aasta veebruaris ja novembris ning 2021. aasta veebruaris.

 

Pärast 2021. aasta kontinentaalseid meistrivõistlusi alustatakse samasugust nelja-aastast tsüklit otsast peale.

 

*       *       *

“FIBA reformi peamine lähtub mängijate heaolust. Uue süsteem annaks võimaluse mängijail normaalselt puhata, ühtlasi säästaks koondisegraafik neid ülemäärastest vigastustest ja üleväsimusest,“ tähendas Kuhi.

 

Samuti taastatakse A ja B divisjonid ning Euroopa regioonis saab A-divisjoni suuruseks 32 meeskonda. Koondised, kes kvalifikatsiooniturniiri esimesest ringist edasi ei pääse, peavad oma koha säilitamise nimel mängima B-divisjoni parimate meeskondadega.

 

FIBA videopresentatsiooni uuest süsteemist vaata SIIT.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents