Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Tiit Sokk

Tiit Sokk: Läti valik oli hea valik

15.01.2015

Enam kui tund pärast loosimistulemuste selgumist viibis Tiit Sokk keset sumisevat Euroopa korvpalli koorekihti Pariisis ning jagas hinnanguid-kommentaare. Koondise peatreeneri meeleolu näis olevat mõõdukalt rahulolev.

"Ütleme nii, et pealmine tunne on positiivne. Kas loosimine läks just väga hästi, seda ma ei oska öelda, aga oleks võinud minna palju halvemini," tähendas Sokk Basket.ee-le.

 

Küsimusele, milline oli loosimise juures kõige raskem hetk või ärevuse mõttes tipphetk, vastas ta: "Kindlasti oli üks olulisemaid hetki see, kui Serbia kukkus teise gruppi ja me saime enda kõrvale Ukraina. See tähendas teatavat pingelangust.

Veel oli seal positiivne moment see kui pääsesime Itaaliast ja saime selle asemel Belgia. Ka siin on minu hinnangul väike tasemevahe."

 

Tiit Sokk pidas tipphetkena veel olulisena lisada: "Tegelikult on nüüd tagantjärele vaadates üks tipphetkedest kindlasti see, et me valisime Läti ja Riia alagrupi. Oleks me valinud midagi muud, saanud näiteks selle Balkani grupi või võimsa B-grupi, oleks meil ikka väga raskeks läinud."

 

"Kui vaadata alagruppi ja mõelda võimalikele kontrollmängudele, siis eks ta meil ole siin suuresti nagu Balti matš...," viskas Sokk. "Seetõttu tuleb sparringpartnereid kaugemalt otsida, aga mis seal ikka."

Eesti mängib Riias B-alagrupis koos Läti, Leedu, Ukraina, Belgia ja Tšehhiga. Avamängus kohtutakse just viimasega - 5. septembril. Lätiga peetakse aga alagrupi viimane mäng. "Eesmärk? See on ikka sama - edasipääs alagrupist, olenemata sellest, mis alagruppi oleksime sattunud," sõnas Sokk Vikerraadiole.

 

"Täna hakkame Keioga siin leppima kokku konkreetseid kontrollmänge," kinnitas Sokk. "Hetkel, pool tundi pärast ürituse lõppu, ma veel mõistagi ühtegi kinnitada ei saa, aga ütlen nii, et täna õhtul on selleks siin väga sobiv aeg."

 

Sulge

Ülekanded