Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Henrik Dettman loosimisel

Henrik Dettman: Eestil on šanss

15.01.2015

Soome koondise jaoks läks EM-finaalturniiri loosimine üpris hästi. "Kui vaid viimasest korvist seda Venemaad poleks tulnud...," ohkasid mõned mängijad. Samas, idanaabri liitumine A-alagrupiga oli mokkamööda nende alaliidu presidendile Antti Zittingule, kes nentis et see toob turniiri võitluslikku momenti a la "Soome-Rootsi maavõistlus".

Palusime Pariisis viibinud Henrik Dettmanilt lühikest kommentaari ka Eesti alagrupi ja väljavaadete kohta. Ta ütles: "Väga huvitav grupp. Ja huvitavad väljavaated ka Eesti jaoks.... Eesti korvpallil on pikad traditsioonid ning hea meeskond, meeskonnavaim, mida tõestati ka valikturniiril. Eestil on kõik võimalused olla D-alagrupi positiivne üllataja."

 

Muid kommentaare väljastpoolt Eesti kohta. Jonas Kazlauskas, Leedu koondise staažikas peatreener, lausus: ""Praegu on raske öelda, milline on raske grupp ja milline kerge. Palju sõltub sellest, kes millise koosseisuga septembris kohale tuleb.

Eestiga pole Leedu ammu mänginud ja seega ei oska teie kohta suurt midagi öelda. Aga eks tuleb hakata Eesti mänge üle vaatama."

 

Mike Fratello, Ukraina koondise peatreener ning üks Tiit Soku karjäärile  tõuke andnuid (Atlanta päevil 1987), sõnas omalt poolt: "Kõige raskemast alagrupist pääsesime, aga millegi üle õnnelik on täna vara olla. B-grupp (Hispaania, Serbia, Türgi, Itaalia, Saksamaa, Island) paistab teiste hulgast välja, aga põnevust jagub mujalgi. Meie seltskonnas on jällegi nii, et sisuliselt on kaks korraldajamaad ehk Eesti ja Läti ning kolmas kodupublik tuleb Leedust. See teeb mängud arvatavalt põnevamaks ja tasavägisemaks," rääkis ta pärast loosimist Õhtulehele.


Et Eesti on Ukrainaga varasematel aastatel mitmeid kontrollkohtumisi mänginud, teab Fratello meie koondist üpris hästi. "Teil on esmaklassiline peatreener Tiit Sokk, keda tunnen juba ammu. Ta on koondise pannud mängima suurepärase joonise järgi ja tihti üllatatakse vastaseid huvitavate liikumistega," kiitis Fratello eestlasi.

 

Ka "välismaalane" Siim-Sander Vene võeti ajakirjanike poolt pihtide vahele, kuivõrd meie seltskonnas on ka Leedu. ""Mulle ongi Leedu ägedam vastane kui Hispaania! Meestekoondise tasemel pole ma leedulaste vastu veel mänginud." 

Rääkides leedulaste emotsioonidest, tõdes Vene: "Homme lähen Žalgirise trenni, eks siis kuuleb. Üldiselt teavad leedulased, et nad pääsevad alagrupist nagunii edasi, nad hakkavad pigem mõtlema alles playoff-vastastele. Kokkuvõttes, meie poolt vaadates aga: mängitav, ehkki EMil ühtegi kerget vastast polegi. Niisama turismireisile pole mõtet minna. Edasipääs on ainus asi, millest Riias üritada. Võimalused selleks on meile loodud."

 

Sulge

Ülekanded