Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Matthias Tass saab areneda Euroliiga klubis

Rõõmus sõnum: Matthias Tass siirdub CSP Limoges'i!

07.10.2015

Täna lahkus Prantsusmaa suunal suvel Eesti U16 korvpallikoondise EM-il B-divisjoni võiduni aidanud Matthias Tass, kirjutas Delfi täna. 208 cm pikkune noormees sõlmis Euroliiga klubiga Limoges CSP nelja-aastase lepingu, jätkates sportlasteed prantslaste juures.

Kolm nädalat tagasi käis Tass Limoges´is testimisel ja pärast seda pikka juttu polnud. Leping pandi lauale ning noormees otsustas vanemate toel pakkumise vastu võtta.

 

"Kohapealsed olud jätsid väga hea mulje. Elamine, kool ja treeningtingimused olid kõik suurepärased," kirjeldas noormees nähtut.

 

Matthias Tassi vastu tundsid huvi ka Itaalia ja Hispaania meistrisarja klubid, kuid valik langes Limogesi ja Prantsusmaa kasuks. Tänavu kevadel tunnistati Tass U16 vanuses Eesti parimaks mängijaks.

 

Limoges on 11-kordne Prantsusmaa meister ja kuuekordne karikavõitja. Edu on saatnud klubi ka rahvusvahelistes sarjades, 1993. aastal võidutseti Euroopa kõige kõvemas sarjas Euroliigas.Tänavu kuulub Limoges ühte alagruppi Istanbuli Anadolu Efese, Vitoria Kutxa Laborali, Zagrebi Cedevita, Milano EA7 ja Pireuse Olympiacosega.

 

Tassi näol on tegu seitsmenda Eesti noormängijaga, kes on viimastel aastatel siirdunud välismaale. Samas ei pruugi see uudis jääda viimaseks sellekohaseks käesoleval sügisel.

 

Möödunud hooajal oli Tass Audentese SK rivistuses nii U18 kui U16 meeskonna liidreid. Eesti U16 koondise võidukas Balti matši meeskonnas tõi ta keskmiselt 8,3 punkti ja 11 lauapalli, EMil 7,8+7,8 lp. Mullu noorte meistrivõistluste poolfinaalis korjas Tass koguni 30 lauapalli.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents