Vene tabas täna kaks korda kaugelt

Venelt ja Hallikult korralik partii

07.10.2015

Eesti korvpallikoondislase Siim-Sander Vene koduklubi Kaunase Žalgiris teenis Leedu meistrivõistlustel kindla võidu, kui täna alistati 78:43 Alytuse Dzukija.

Pärast 21:21 lõppenud esimest veerandaega võitis Žalgiris järgmise 20-minutilise perioodi ehk teise ja kolmanda veerandaja kokku 45:14. Žalgiris tabas kaugelt 17st 10, Dzūukija 16st 1...

Vene teenis täna mänguaega pisut üle 18 minuti, viskas selle aja jooksul 6 punkti ja võttis 7 lauapalli, lisaks üks korvisööt. Vene kahepunktivisked 2st 0, kolmesed 3st 2. Võitjate resultatiivseim oli kreeklasest keskmängija Ian Vougioukas 18 ja Mantas Kalnietis 11 silmaga, temalt lisaks 6 korvisöötu.

Žalgiris on Leedu meistrivõistluseid alustanud kolme võiduga, Dzūkija arvel on kolm kaotust. Prienai Vytautas oli parem Šiauliaist 78:76 (siin tõi meile tuttav Vilmantas Dilys võitjaile 14 p) ning Panevežyse Lietkabelis alistas võõrsil Kedainiai Nevežise 87:70 (võitjate kasuks Brandon Wood 25 p). Kaotuseta on lisaks Žalgirisele ka Lietuvos rytas, Neptunas ja Pieno zvaigzdes.

LKLis kohtutakse järgmiseks pühapäeval (taas kodus) Klaipeda Neptunasega. Seejärel, reedel 16. oktoobril mängitakse võõrsil Euroliiga alagrupiturniiri esimene kohtumine Stelmet Zielona Goraga.

*       *       *

Ka Reinar Hallik tegi Ungaris korraliku esituse. Eesti koondislane tõi meeskonna parimana täna 18 punkti kuna tema koduklubi Szombathely Falco kaotas 91:98 puntkiga Fortress Jaszberenyi'le - mullusele 11. koha omanikule.

Hallik, number 51, on kahes mängus toonud nüüd keskmiselt 16,5 punkti. Täna tabas ta kaheseid 2/2, kolmeseid 8/4 ja vabaviskeid 2/2. Meeskonnakaaslane Dino Butorac lisas 16 silma, kuid vastaspoolel oli üleplatsimeheks Rasztko Dramicsanin 23 punkti ja 9 lauapalliga.