Tuleva nädala kohtumine Gran Canariaga kodus on planeeritud ka TTV ekraanile

Vitoria teenis väärt võidu Malagas, Kangur osales 16 minutit

25.10.2015

Hispaania ACB Ligas võitis Vitoria Kutza Laboral täna mõneti üllatuslikult võõrsil Malaga Unicaja 74:66 (32:33). Maitsev võit Euroliigas kahe vooru järel kaotuseta oleva Andaluusia klubi üle tähendab seda, et Hispaanias ollakse üks neljast kaotuseta meeskonnast.

Vitoria meeskond murdis kodumeeskonna viimasel veerandil. 24:13 veerandivõit tähendas lõpuks küllalt selget võitu. Meenutagem, et alles neljapäeval võitis Unicaja Euroliigas võõrsil Maccabit ning Vitoria reedel kodus Olympiacost.

Mängu kokuvõtet vaata SIIT.

Vaatamata vahele mahtunud vaid ühest puhkepäevast tundus Kutza Laboral värskem. Laua võitis küll Unicaja 38-33 ja korvisöödud niisamuti 15-14, kuid visketabavus kallutas mängu Vitoria kasuks: kahesed neile koguni 59 vs 39 % (kolmesed küll Unicajale 39 vs 29 % - nendega aga mängu ei võidetud). Vabavisked omakorda Vitoriale 83 vs 53 %.

Jaka Blazic tõi Vitoria kasuks 15+4 lp, Darius Adams 12 p, Adam Hanga 10+7 lp, Mike James 13 p, Fabien Causeur 8+5 rs ning Ioannis Bouroussis 100 % tabavuse juures 8+7+5. Kristjan Kangur tegi kaasa 16 minutit ja tõi 2p+2lp. Kahesed 1/1, kolmesed 3/0, sedakorda pluss-miinus skaalas +6, mis on senistest mängudest positiivsem näitaja.

Unicaja kasuks tõi Richard Hendrix 12+9 lp, Mindaugas Kuzminskas lisas 10+6 lp. Jamar Smith 8+2+2 (9/2), Will Thomas 8p ning Stefan Markovic 6+5+4.

Kolme võiduga moodustavad liidergrupi Gran Canaria, Barcelona, Vitoria ja Valencia. Tuleval pühapäeval kohtubki Baskimaa esindusklubi kodus Gran Canariaga ning seda vooru keskset kohtumist näitab tänase lubaduse kohaselt ka Tallinna TV.

*       *       *

Saski Baskonia klub kodulehel oli ca nädal tagasi püsiautorilt, vaatlejalt lühianalüüs Kanguri kohta, kes paikab koosseisus teatavasti grusiini Tornike Šengelia kohta. Analüüsis tuuakse välja siiski, et Šengeliast erinevalt meeldib Kanguril ka kolmesejoonel varitseda.

"Ta kindlasti tugedab meeskonna sisemist mängujoonist, on meeskonnamängija, kes ei vaja kohanemiseks ilmselt palju aega ning Velimir Perasovic ei pea temaga eraldi palju tööd tegema. Kaitses tahtejõuline. Meeskond temast ilmselt võidab," on kirjutatud..

Ka Leedust uudis. Vigastatud Eesti korvpallikoondislase Siim-Sander Veneta tegutsenud Kaunase Žalgiris alistas Leedu meistrivõistluste olulisimas kohtumises kodus Vilniuse Lietuvos rytase 79:70 (46:33). Paulius Jankunas tõi võitjatele parimana 17 ja Nicolas Laprovittola kaotajatele samuti 17 punkti.

Žalgiris juhib kuue vooru järel turniiritabelit täiseduga. Hooaja esimese kaotuse saanud Lietuvos rytas on teisel kohal. Euroliigas kohtub Žalgiris neljapäeval võõrsil Izmiri Pinar Karsiyakaga.